Наша підтримка України триватиме, — Урсула фон дер Ляєн у посланні про стан справ у ЄС (ВІДЕО)

Урсула фон дер Ляєн. Фото: ec.europa.eu

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сьогодні, 13 вересня, виступила зі щорічним посланням про стан справ у Європейському Союзі. Значна частина промови була присвячена Україні. За виступом стежив спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сизов.

Європейському Союзу треба бути готовим до розширення, і до того, що Україна стане його членом. Таким було одне з головних послань щорічного виступу президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн перед депутатами Європейського парламенту.

“Майбутнє України — у нашому Союзі. Майбутнє Західних Балкан — у нашому Союзі. Майбутнє Молдови — у нашому Союзі”, — заявила вона.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн згадувала про українську письменницю Вікторію Амеліну, яка загинула внаслідок російського обстрілу Краматорська.

“У день, коли російські танки перетнули кордон України, молода українська мати вирушила до Праги, щоб убезпечити свою дитину. Коли чеський прикордонник ставив штамп у її паспорт, вона почала плакати, її син запитав, чому вона плаче, і вона відповіла: “Тому що ми вдома”. “Але ж це не Україна!” — сказав він. Жінка пояснила, що це Європа. Того дня українська мати відчула, що Європа була її домівкою, бо дім, як вона сказала, там, де ми довіряємо одне одному, і український народ міг довіряти своїм друзям — європейцям. Рік потому Вікторія Амеліна була вбита російською балістичною ракетою, коли вечеряла з іншими колегами-письменниками. Вона стала жертвою російського воєнного злочину — однієї з незліченних атак на невинних цивільних”, — сказала у виступі Урсула фон дер Ляєн.

Вона процитувала слова Амеліної та пообіцяла, що Європейський Союз підтримуватиме Україну.

“Від початку війни 4 млн українців знайшли притулок у нашому Союзі, і я хочу сказати їм, що зараз вони так само бажані, як і в ті фатальні перші тижні. Я з гордістю анонсую, що Комісія запропонує продовжити наш тимчасовий захист для українців у Європейському Союзі. Наша підтримка України триватиме”, — звернула увагу президентка Єврокомісії.

Майбутнє розширення ЄС було завершальною темою виступу голови Єврокомісії. Урсула фон дер Ляєн наголосила, що кожен етап розширення Євросоюзу призводив і до політичних наслідків, змінював суть цього об’єднання, збільшував його геополітичну роль.

“Я знаю, що це нелегкий шлях. Вступ залежить від критеріїв, і Комісія завжди захищатиме цей принцип. Це вимагає наполегливої роботи та лідерства, але вже є значний прогрес. Ми бачили великі успіхи, яких уже досягла Україна відтоді, коли ми надали їй статус кандидата. І ми бачили рішучість інших країн-кандидатів провести реформи”, — повідомила вона.

Чергове розширення — це чудовий шанс реформувати Європейський Союз і зробити зручнішим для життя людей, які живуть у ньому. Наразі ЄС вже навчився працювати у форматі 27 країн-учасниць, голова Єврокомісії вірить, що Євросоюз навчиться знаходити компроміс і коли в його складі будуть понад 30 країн.

Наступного року відбудуться вибори до Європарламенту, тож голова Єврокомісії багато уваги приділила й економічним проблемам, які необхідно вирішити. Насамперед вони стосувалися бізнесу, дефіциту кваліфікованої робочої сили, надмірної бюрократії, несправедливої конкуренції з боку Китаю у сфері виробництва електромобілів, глобального потепління і зеленого транзиту.

Загалом, за даними Єврокомісії, з січня до червня цього року майже 8 млн громадян України отримали допомогу від Європейського Союзу. За час російського повномасштабного вторгнення ЄС та його учасники надали підтримки Україні на суму понад 76 млрд євро. Євросоюзу вдалося узгодити й ухвалити 11 пакетів санкцій проти Росії, які обмежують здатність країни фінансувати й вести війну. ЄС допоміг Україні експортувати понад 49 млн тонн сільгосппродукції.

Читайте також: Європа збереже пам’ять про жертв війни Росії проти України: Урсула фон дер Ляєн розповіла у Страсбурзі історію Амеліної

Нагадаємо, Європейський Союз підготує 40 тисяч солдатів української армії до кінця року замість 30 тисяч, як планувалося раніше.

Прямий ефір