Наш рівень ППО й загалом готовність до ракетних загроз дає змогу дещо осучаснити реагування, — Зеленський наприкінці 632-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент повідомив, що провів сьогодні Ставку верховного головнокомандувача з детальною доповіддю міністра оборони щодо наступного року, забезпечення сил оборони. Щодо кожного з напрямків та всіх параметрів — снаряди, зброя, техніка, амуніція. Про це сьогодні, 17 листопада, розповів президент України Володимир Зеленський у зверненні до громадян, повідомляє FREEДОМ.

На Ставці йшла мова про ситуацію на конкретних фронтових напрямках: Донеччина, Харківщина, південні напрямки. Доповідали головнокомандувач Збройними силами України (ЗСУ) Валерій Залужний та генерали Олександр Сирський, Олександр Тарнавський, Едуард Москальов, Юрій Содоль.

Міністерство стратегічної промисловості доповіло щодо власного виробництва зброї та боєприпасів — мета на збільшення виробництва досягається.

“Я вдячний усім працівникам і працівницям нашого оборонно-промислового комплексу, усім партнерам, які допомагають. Детально обговорили й реалізацію української ракетної програми, яка була розпочата ще у 2021 році, і кожен бачить, що її результати щорічно все більш далекобійні, приємні для України та саме такі неприємні для ворога, як це й потрібно. Буде ще більше результатів”, — сказав глава держави.

Зеленський підкреслив, що Україна активно рухається зі Сполученими Штатами щодо спільного виробництва зброї.

“Під час мого візиту у Вашингтон ми домовилися з президентом [США Джо] Байденом про цілком конкретні речі, які можемо зробити разом. І це точно посилить і американців, і українців, і наших партнерів. Спільне виробництво завжди посилює. Цими днями під час перемовин за участю [керівника Офісу президента України] Андрія Єрмака та нашої урядової команди обговорили конкретику. У грудні цього року відбудеться спеціальна конференція української та американської промисловості, урядовців та інших державних діячів — усіх тих, хто організовує забезпечення нашої оборони. Доволі потужну подію готуємо — у розвиток Форуму оборонних індустрій, який відбувся у вересні. Тепер — форум у Вашингтоні та відповідна робота з озброєнням як в Україні, так і в Америці. Я дякую Сполученим Штатам — і президенту Байдену, і його команді, Конгресу — обом партіям, які підтримують нас. А також я хочу особливо відзначити американські оборонні компанії та партнерів у Європі — усіх, хто реально наповнює змістом захист свободи. У цей час усім нам треба бути максимально результативними, щоб час життя наших дітей і онуків не був украдений війною”, — розповів глава держави.

Сьогодні є й хороша новина щодо оборонних пакетів для українських воїнів — є рішення Фінляндії про новий пакет, повідомив президент.

“Дякую за це. Вже 20 пакетів підтримки ми отримали саме від Фінляндії. Усі вони посилюють не лише нас, а весь східний фланг Європи. Бо, коли Україна міцна й незалежна, уся Європа може почуватися захищеною від російської агресії”, — сказав він.

Зеленський дав окреме доручення Міністерству оборони та Генеральному штабу щодо реагування на носіїв “Кинджалів”, які зупиняють нашу країну на години через повітряну тривогу. Рівень протиповітряної оборони (ППО) й загалом готовність до ракетних загроз в Україні дає змогу дещо осучаснити реагування — без непотрібних зупинок країни.

Також відбулася спеціальна нарада з міністром фінансів та урядовцями, які відповідають за освітній напрямок.

“Багато чутливих питань, і відповідей на них очікують мільйони українських студентів. Це і ресурс на стипендії, і певні деталі новацій для вищої освіти. Ми проговорили також і все, що потрібно для зміцнення професійно-технічної освіти в Україні. Усе це дуже конкретно. Саме так, як і потрібно в День студента. Звісно, що більшість із того, про що ми говорили, правильно буде представити саме міністру освіти. Хороші речі. І стипендії гарантуємо студентам — також шукаємо можливість, щоб їх підвищити. І на відновлення університетів, які були пошкоджені або зруйновані російськими ударами, ми ресурс знайдемо”, — констатував Зеленський.

Він сьогодні відвідав один з українських університетів — Маріупольський державний, який зараз переміщений до Києва і працює.

“Поспілкувався зі студентами. Дякую за щирість та енергію. Бажаю всім нашим українським студентам і студенткам, щоб ви могли реалізувати себе в Україні, заради України, абсолютно гідно, сучасно і на користь собі та державі”, — резюмував президент.

Читайте також: В ЄС поділяють оцінку Зеленського щодо російської загрози для Західних Балкан — коментар представника Єврокомісії

Прямий ефір