Щонайменше 14 російських генералів підтримують засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина і не хочуть іти за російським диктатором Володимиром Путіним. Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов. Водночас генерала РФ Івана Попова, який командував 58-ю загальновійськовою армією, звільнили після критики на адресу Міноборони, інформує FREEДОМ.
Російський генерал-майор Іван Попов вважає, що солдатам було “завдано удару в спину” через помилки, яких припустилося вище військове командування Росії. Про своє звільнення він заявив у голосовому повідомленні, яке опублікував у своєму Telegram-каналі депутат Держдуми Андрій Гурульов.
“Я в ім’я вас, в ім’я загиблих наших усіх друзів бойових не мав права брехати, тому позначив усі проблемні питання, які існують на сьогодні в армії, по бойовій роботі, по забезпеченню, назвав усі речі своїми іменами”, — йдеться в оприлюдненому повідомленні.
За словами Попова, він порушив питання щодо загибелі солдатів російської окупаційної армії внаслідок обстрілів української артилерії, щодо відсутності контрбатарейної боротьби та відсутності станцій артилерійської розвідки.
“У зв’язку з цим, мабуть, старші начальники відчули в мені небезпеку якусь і стрімко, за один день світловий, сфабрикували наказ міністра оборони, вивели мене з розпорядження і мене позбулися. Нас ударив із тилу наш старший начальник, зрадницьки і підло обезголовивши армію в найважчий, напружений момент”, — заявив російський генерал.
Секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив, що в Росії є щонайменше 14 генералів, які симпатизують Євгену Пригожину, а не Володимиру Путіну. Також відомі випадки, коли російські військові не опиралися “вагнерівцям” під час їхнього короткого заколоту. Журналісти агентства Reuters спілкувалися з росіянами, які були свідками заколоту “вагнерівців”, видання пише, що люди підтримують Пригожина.
“Я думаю, їх більше — цю, в принципі, кількість складно порахувати, але явно не 14. Ну, і знову-таки й Пригожин, і ці генерали не виступали проти Путіна, вони виступали проти керівництва Міноборони й генерального штабу, конкретно проти Шойгу і Герасимова. Тому начебто справді тут іде гра еліт, мафіозні розбірки, і знову-таки, можу повторити вкотре — що більше вони одне одного пожеруть, то швидше закінчиться війна, то швидше Україна звільнить свої території і почне мирне життя. І ось уже не будуть щодня падати бомби на українські міста, де гинуть мирні жителі”, — сказав російський опозиціонер, лідер Міжнародного руху “Говоріть Голосніше!” Андрій Сидельников.
Компанії, пов’язані з Євгеном Пригожиним, після заколоту продовжили укладати контракти на постачання харчування до шкіл і лікарень. Після 24 червня сума 9 контрактів становила 1 млрд 64 млн рублів.
“Ми бачимо прекрасно, що після так званих обшуків Пригожину повернули ось ці мільярди, які були нібито вилучені. Уся гра, яку розіграли, загалом, для світової громадськості, для частини російської еліти для виявлення п’ятої колони — вона спрацювала. І загалом справді ми побачимо в найближчому майбутньому ще всілякі відставки, смерті та загалом перестановки в російській еліті, зокрема і військовій її частині”, — вважає Сидельников.
Журналісти видання “Проєкт” опитали десятки колишніх і чинних співробітників компаній Пригожина, а також його знайомих. Вони описали мотив, що спонукав Пригожина до заколоту, одним словом: “Психанув”.
Читайте також: Генерали нездатні організувати будь-який бунт у РФ — основні причини перелічив військовий експерт
Нагадаємо, що 23 червня 2023 року Євген Пригожин і його приватна військова компанія “Вагнер” зробили спробу збройного заколоту проти керівництва Міністерства оборони Росії. Багатотисячна колона озброєних “вагнерівців” увійшла в Ростов-на-Дону, інша колона рухалася на Москву. За добу бійцям вдалося пройти 780 кілометрів, фактично не зустрівши опору.