Нарощує виробництво боєприпасів і переходить на рейки воєнної економіки — Євросоюз зміцнює оборону України (ВІДЕО)

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Європейський Союз нарощує виробництво боєприпасів і переходить на рейки воєнної економіки. Про це свідчать результати останніх зустрічей міністрів оборони країн ЄС. Усе для того, щоб максимально сприяти створенню переваги України на фронті, повідомляє FREEДОМ.

Міністри оборони країн ЄС другий тиждень активно обговорюють тему забезпечення України необхідною кількістю боєприпасів. Щоб ЗСУ змогли не тільки дати відсіч російській армії на фронті, а й перейти в контрнаступ.

“Разом із нашими європейськими партнерами ми продовжимо стежити за тим, щоб Україна отримувала озброєння і техніку, щоб вистояти і захистити себе. Особливо важливо швидко забезпечити Україну необхідними боєприпасами. На Європейській раді ми ухвалимо рішення про подальші заходи з нашими партнерами для досягнення ще якісніших і безперервних постачань, і ми готові відкрити наш проєкт закупівель і для інших держав-членів”, — повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Домовленістю про постачання Києву боєприпасів завершилися 8 березня перемовини під час неформальної зустрічі міністрів оборони країн ЄС. Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель назвав це “фундаментальною угодою про процедуру”. У її межах Україні виділять 1 млрд євро на закупівлю різних боєприпасів. І ще один мільярд на поповнення Європою власних запасів.

“Це рішення, які адекватні викликам, які є абсолютно очевидними. І справді, сьогодні, наприклад, активно поширюють наратив проросійських ЗМІ про те, що будівництво заводу “Рейнметалл” (німецького виробника танків “Пантера”) на території України – це продовження такої мілітарної політики ЄС. Але треба розуміти, що країна, яка хоче мати незалежність, хоче зберігати свій суверенітет і територіальну цілісність, має дбати про свою військову спроможність давати відсіч агресору”, — коментує керівник центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок.

Щоб задовольнити потреби України та поповнити запаси її союзників, європейська оборонна промисловість має перейти до моделі економіки воєнного часу, вважає комісар ЄС із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

“Зараз ми перебуваємо у вирішальному моменті для нашої підтримки України. Абсолютно необхідно, щоб ми перейшли до свого роду режиму воєнної економіки з погляду постачання та оборонної промисловості”, — сказав він.

Найближчими днями Польща відправить Україні чотири винищувачі МіГ-29. Про це 16 березня заявив президент Польщі Анджей Дуда. Його країна стане першою із союзників Києва, яка реально надасть Україні бойову авіацію.

“Ми повинні зробити все можливе, щоб забезпечити Україну особливо боєприпасами. Буквально найближчими днями ми передамо, наскільки я пам’ятаю, чотири літаки Україні в повністю робочому стані. Решта готуються, обслуговуються. І будуть послідовно передані”, — поінформував Дуда.

Наразі в Євросоюзі навчання проходять понад 11 тисяч українських військових. Після повернення до України вони будуть готові використовувати найсучаснішу військову техніку союзників на полі бою.

Читайте також: План спільної закупівлі боєприпасів: як Євросоюз працює на перемогу України (ВІДЕО)

Прямий ефір