Нарощування військової допомоги для України є невідкладним завданням, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Фото: president.gov.ua

Під час саміту у Вашингтоні лідери Північноатлантичного альянсу мають узгодити посилення ролі НАТО в наданні військової допомоги Україні та визначити довгострокові фінансові зобов’язання щодо подальшої підтримки. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє FREEДОМ з посиланням на Reuters.

“Я очікую, що НАТО візьме на себе провідну роль у координації надання обладнання та навчання, а інші союзники візьмуть на себе фінансові зобов’язання з підтримки України стільки, скільки буде потрібно. По-друге, ми займемося питаннями стримування, і союзники по кордону активізують свої зусилля щодо витрат на оборону, і я очікую, що близько двох третин наших союзників інвестують в оборону не менше 2% ВВП цього року”, — із заяви Столтенберга.

Генсек нагадав, що союзники по блоку надають 99% від усієї військової допомоги, що надходить в Україну, тому є сенс, щоб саме НАТО відігравало сильну координуючу роль.

Це має запобігти затримкам і прогалинам у постачанні зброї та військового обладнання, які спостерігалися минулої зими.

Читайте також: Міст до членства України в НАТО — чого чекати від саміту у Вашингтоні (ВІДЕО)

Нагадаємо, наступний саміт НАТО відбудеться з 9 до 11 липня 2024 року в столиці США, Вашингтоні, і буде присвячений 75-річчю Північноатлантичного альянсу.

Прямий ефір