Народ Грузії, у якого забрали право обирати уряд, змінюватиме майбутнє країни шляхом протестів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член політради “Єдиного національного руху” Грузії Дмитро Шашкін.
Він підкреслив, що парламентські вибори в Грузії характеризувалися тотальною фальсифікацією: такого не було з часів правління експрезидента Грузії Едуарда Шеварднадзе.
“Я такого не бачив із 2003 року в Грузії. Ці вибори не визнали ні міжнародні організації, ні місцеві спостережні організації. Найбільша спостережна організація Грузії, яка 30 років уже спостерігає за виборами, прямо вказала у своєму звіті, що ті порушення, які були зафіксовані, вплинули на результат виборів. Міжнародні спостережні організації заявили, що ці вибори не були ні вільними, ні справедливими. Навіть така організація, у якій величезний вплив має Росія, як ОБСЄ, навіть вони були змушені сказати, що вони були виключені з усіх критичних процедур, які проводила Центральна виборча комісія, і вони не можуть узяти на себе відповідальність за те, що там творилося”, — сказав Шашкін.
Він підкреслив, що на цих виборах не було забезпечено таємне голосування, тривало залякування виборців, роздавали гроші як у передвиборчому процесі, так і в день виборів.
Член політради “Єдиного національного руху” констатував, що в народу забрали право голосувати та змінювати уряд шляхом виборів.
“Була величезна надія, що виборами, демократичним шляхом можна вирішити всі проблеми, які зараз існують у державі. Це право забрали в людей. Залишилося дві речі. Це протест, протест, ще раз протест, і це допомога наших західних партнерів”, — сказав Шашкін.
Читайте також: Вимагає міжнародного розслідування через фальсифікації на виборах: опозиція Грузії знову збирає мітинг у центрі Тбілісі
Нагадаємо, вибори до парламенту Грузії відбулися 26 жовтня. Під час голосування фіксували порушення виборчого процесу, окрім того — масові вкидання бюлетенів, видачу кількох бюлетенів одній людині, а також сутички на виборчих дільницях. За даними ЦВК, провладна партія “Грузинська мрія” отримала 54% голосів. Зі свого боку президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати.