Напрям — “Енергетична безпека”: відбулася тематична зустріч робочої групи з імплементації формули миру

Зустріч робочої групи, присвяченої реалізації пункту формули миру "Енергетична безпека". Фото: president.gov.ua

Відбулася перша тематична розширена зустріч робочої групи, присвячена реалізації пункту формули миру “Енергетична безпека”. Зустріч пройшла сьогодні, 22 серпня, в онлайн-форматі, повідомляє FREEДОМ.

На ній були присутні представники понад 40 країн-партнерів і міжнародних організацій, які беруть участь у робочій групі, присвяченій енергетичній безпеці. З українського боку участь у засіданні взяли: керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак, заступники керівника Офісу президента Ігор Жовква та Микола Точицький, міністр енергетики Герман Галущенко, його заступниця Світлана Гринчук, радники очільника ОПУ Дарія Зарівна та Олександр Бевз.

Андрій Єрмак. Фото: president.gov.ua

Відкриваючи зустріч, Єрмак зазначив, що внаслідок постійних російських ракетних і дронових обстрілів енергетичної системи Україна втратила понад 9 ГВт генерації. Через це ситуація у гуманітарній сфері та економіці значно погіршилася.

Керівник Офісу президента наголосив, що через критичну важливість енергетичної безпеки та з огляду на наближення осінньо-зимового сезону дуже важливо, що саме цією конференцією відкривається серія заходів для реалізації домовленостей, досягнутих на першому Саміті миру у Швейцарії у червні цього року. Найближчим часом відбудуться аналогічні зустрічі, присвячені пунктам української формули миру.

Єрмак висловив особливу вдячність співголовам робочої групи “Енергетична безпека” — Данії, Норвегії та Польщі — за їхнє лідерство та допомогу Україні, зокрема в підготовці цієї конференції.

“Захист об’єктів енергетичної інфраструктури, їх швидке відновлення та розвиток — єдиний спосіб запобігти поглибленню кризи. Україна потребує вашої енергетичної солідарності. Водночас вона може стати платформою для впровадження й тестування нових підходів до “зеленого” переходу та посилення сталого розвитку”, — сказав керівник ОПУ.

Міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Огорд наголосив, що його країна підтримує зусилля України для відновлення справедливого миру та відбудови енергетичного сектору.

“Коли Данія головуватиме в ЄС у 2025 році, одним з основних пріоритетів для нас також буде збереження сильної політичної уваги в ЄС до підтримки енергетичної системи України”, — зазначив він.

Державна секретарка Міністерства енергетики Норвегії Астрід Бергмол наголосила, що в програмі підтримки України з боку Норвегії пріоритетом є сприяння покращенню енергетичної безпеки.

Державний секретар Міністерства клімату та навколишнього середовища Польщі Кшиштоф Болеста зазначив, що його країна під час головування в Раді Євросоюзу працюватиме над просуванням переговорів про вступ України до ЄС, зокрема й щодо інтеграції енергосектору.

“Ми також будемо прагнути досягти мети ЄС REPower — повністю припинити імпорт російського палива до Європейського Союзу. Ми два з половиною роки у війні. Настав час розірвати ці енергетичні зв’язки та наявну залежність від Росії”, — сказав Болеста.

Галущенко зауважив, що допомога країн-партнерів дуже важлива для України.

“Міжнародна допомога має вирішальне значення для відновлення енергетичної системи України, а також для захисту енергетичної інфраструктури від військових загроз, зокрема шляхом посилення протиповітряної оборони України країнами, які взяли на себе зобов’язання”, — зазначив він.

Тематична конференція відбулася у продовження першого Саміту миру, де обговорили загальні підходи до мирної рамки та докладно — ядерну, продовольчу безпеку та гуманітарні питання (людський вимір). Метою цих заходів є розробка загального мирного плану, який ініціював президент Володимир Зеленський.

За результатами конференції учасники ухвалили Спільне комюніке.

Читайте також: Роблять неможливе і надихають: 11 видатних українців отримали винагороду “Національна легенда України” (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір