Харківська область готова до опалювального сезону на 95%. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Особлива увага приділяється деокупованим містам та селам, де внаслідок бойових дій значно постраждала критична інфраструктура та житловий фонд. Наприклад, в Ізюмі центральна котельня, яка опалювала 70% міста, зруйнована та не підлягає відновленню. Замість неї тут встановлять 10 пересувних котелень потужністю 1 МВт кожна, інформує FREEДОМ.
Євген повернувся до Ізюму після звільнення населеного пункту від російських окупантів. Зараз разом із дружиною живе у зруйнованій п’ятиповерхівці. У себе в квартирі вони вже трохи налагодили побут: є вода, електрика та газ. Тепер Євген допомагає сусідам, лагодить комунікації. Каже, минулого року в деяких квартирах жили російські окупанти та зрізали навіть батареї.
Військові РФ грабували в Ізюмі не лише квартири мирних мешканців. Перед тим, як їх вигнали з міста українські війська, російські солдати вивезли все обладнання та техніку з центральної котельні, яка опалювала 70% міста. А потім будівлю підірвали.
“Тут розвалено повністю і відновити це неможливо, тим більше щоб ви розуміли, газові проєкти котельні будуть років зо два тільки робити”, — розповідає директор КП “Теплові мережі” Володимир Золотарьов.
Замість розбитої вщент котельні за рахунок державного бюджету було закуплено пересувні котельні, які опалюватимуть центральну частину Ізюму. Принцип роботи простий — потрібні пелети — це дерев’яна тріска, яка завантажується в піч і далі все працює автоматично.
Наразі 8 модульних котелень вже доставлені до Ізюму. Ще 2 найближчим часом приїдуть із Житомира — там їх виготовляють. Усі 10 буде запущено з початку опалювального сезону. Вони опалюватимуть 37 будинків — приблизно 4,5 тисячі жителів.
“Кожна котельня потужністю 1 мегават може опалювати два стоквартирні будинки, тобто 1 мегават це 10 тисяч квадратних метрів площі. У нас 37 у планах поступово запустити, на даний момент 18”, — розповів Золотарьов.
Імовірність повтору обстрілів енергетичної інфраструктури російськими військами також враховується і цього року.
“Ми повинні максимально відновити те, що було у нас до, умовно кажучи, минулого опалювального сезону. Також максимально захистити наші енергетичні об’єкти та генеруючі підприємства, і звичайно з Силами оборони тримати удар і оперативно реагувати на ті виклики, які в нас власне кажучи будуть. Звичайно — маємо готуватися всі абсолютно. Ми як державні органи, і люди, які мають підготуватися до можливих відключень електроенергії та опалення. Ризики, звичайно, є, і ми про це відверто говоримо”, — сказав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов також зазначив, що такі нестандартні рішення для опалення, як в Ізюмі, надалі застосовуватимуть і інші населені пункти регіону.