Нападати в нейтральних водах на кораблі — це порушення всіх міжнародних морських правил, — Гетьман про погрози РФ атакувати судна в акваторії Чорного моря

Олексій Гетьман. Скріншот: uatv.ua

Погрози Російської Федерації атакувати кораблі в акваторії Чорного моря — це порушення всіх міжнародних прав, але РФ давно халатно ставляться до будь-яких прав і угод. Зіткнення російського Чорноморського флоту з турецьким — загибель для Чорноморського флоту, а нападати на кораблі країн-членів НАТО Росія просто побоїться. Таку думку сьогодні, 21 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, майор запасу Збройних сил України (ЗСУ) Олексій Гетьман.

“Атакувати в нейтральних водах кораблі — це порушення всіх міжнародних морських правил. Але росіяни давно плювали на міжнародні угоди. Ми чекаємо 6 серпня, коли буде зустріч [президента Туреччини Реджепа Таїпа] Ердогана з [президентом Росії Володимиром] Путіним. Можливо, там буде ухвалено якесь рішення. Можливо, Ердоган зможе якось вплинути на Путіна для того, щоб зернова угода відновилася”, — розповів він.

Чорноморський флот Росії за можливого зіткнення не зможе встояти перед флотом Туреччини, вважає експерт.

“Туреччина пообіцяла, що вона охоронятиме цивільні кораблі, які рухатимуться із зерном або під завантаження зерна. Чорноморський флот Туреччини за тоннажем не такий великий, як російський, але там є мобільні оперативні кораблі легкі, які швидкохідні і з дуже хорошим озброєнням. Якщо припустити, що відбудеться бій між російським Чорноморським флотом і турецьким, то шансів у російського флоту просто ніяких немає”, — сказав він.

Удари по кораблях країн-членів НАТО також загрожують потопленням для Чорноморського флоту.

“Ми планували використовувати територіальні води Болгарії та Румунії, членів НАТО, щоб територіальними водами проходили ці судна, ці каравани. Можливо, росіяни побояться залазити в територіальні води країн-членів НАТО, тому що удар у відповідь по Чорноморському флоту дуже швидко його потопить”, — резюмував експерт.

Читайте також: Засідання Радбезу ООН через розірвання Росією зернової угоди — чого варто очікувати Україні, розповів Пендзин

Прямий ефір