Європейська Рада закликала владу Грузії прояснити свої наміри щодо євроінтеграції та зовнішньополітичного курсу країни. Про це, зокрема, йшлося у резолюції, ухваленій 27 червня. Але намір влади Грузії очевидний — стати частиною “русского мира” і залишатися при владі вічно. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив політолог Гела Васадзе.
“Дивна заява Європейської Ради. Невже незрозумілий намір влади Грузії? Намір влади Грузії один — залишатися при владі вічно. Зараз наша влада відповість їм, що їхні плани — жити довго і щасливо разом із Європейським Союзом. І що? Адже за фактом вони просто-таки цементують систему. Хочуть зробити таку саму модель, як у більшості країн “постсовка”, найімовірніше. Це дивне для нас, для грузинського суспільства, але цілком природне бажання влади — бути частиною “русского мира”, — сказав Васадзе.
Він акцентував, що більшість громадян Грузії проти останніх законодавчих ініціатив уряду, зокрема закону “про іноагентів”. Люди не хочуть бути частиною “русского мира”.
“Більшість населення Грузії, особливо політично активного, проти цього закону “про іноагентів”, проти того, щоб ми були частиною “русского мира”. Але наші політики та наша опозиція говорили: “Ну що ви, що ви, ми, звичайно, об’єднаємося”. Не об’єднуються. Тому Заходу нема на кого ставити тут. Немає сьогодні в Грузії відповідальних політиків. Це я вам кажу. Нема. Не бачу я їх. Якщо щось не так, нехай доведуть мені зворотне. Грузії доведеться побути в Закавказзі, тому що протягом багатьох років політика у нас була прибутковим бізнесом. Причому скрізь від політики отримують прибуток. Давайте прямо скажемо. І, можливо, великий прибуток. Але в нас саме політика є бізнесом. І більше нічим. Ось у чому проблема”, — сказав політолог.
З огляду на ситуацію, що склалася, зараз, вважає Васадзе, Захід “робитиме гарну міну при поганій грі”.
“Вони будуть говорити, що, мовляв, нічого страшного. За логікою — нічого страшного, що Грузія в “русском мире”. Головне — репресій особливих не проводьте. І удавайте, що ви йдете в Євросоюз, а там далі — “вирулимо”. Я думаю, зараз позиція Заходу буде такою, причому будь-якої — і адміністрації США, і Європейського Союзу. Усі знатимуть, та давним-давно всі знають, що собою являє уряд Грузії, але вдавали, що не знають. Зараз просто доведеться трохи більше відвернутися вбік. Це один із варіантів, цілком робочий. Але, знову-таки, звинувачувати повністю Захід у цьому складно, тому що тут у нас із політиками біда”, — резюмував політолог.
Читайте також: Путін створює навколо РФ кільце союзників, яке може замкнути Грузія — Захід має реагувати на загрозу, — Шашкін
Якщо Грузія не змінить свій нинішній політичний курс, то європейська інтеграція країни фактично зупиниться, заявили раніше лідери держав Євросоюзу. Тим часом у грузинському парламенті в першому читанні проголосували ще один законопроєкт, який суттєво обмежує в правах громадян держави.