На їхню честь називають шкільні парти, виготовляють іменні таблички і влаштовують воєнізовані ранки в дитсадках. Намагаючись виставити російських солдатів героями, путінська пропаганда не тільки навіює громадянам країни думку про героїзм загарбників, а й генерує про це несамовиті історії. Абсолютна їх більшість — звичайно ж, фейки. Докази — у сюжеті FREEДОМ.
Так, одним із перших героїчних фейків, породжених російською пропагандою, була вигадана історія загибелі лейтенанта Серафімова. У перші дні російського вторгнення Серафімов нібито знищив 30 українців і один бронетранспортер, перебуваючи в оточенні в Харкові. Російські пропагандисти стверджували, що під час штурму одна з гранат впала поруч із Серафімовим, який командував загоном, і він, не роздумуючи, накрив її своїм тілом, щоб врятувати підлеглих.
Його так званий подвиг, однак, виявився черговим “пшиком”, яких протягом наступного року було ще безліч. Зайшовши до Харкова і тримаючи оборону в місцевій школі впродовж 10 годин, штурмовий загін був розстріляний українськими військовими, які, до слова, тричі пропонували загарбникам здати зброю. Це при тому, що з боку Збройних сил України було вбито лише одну особу, а групою окупантів керував і зовсім не Серафімов.
Проте на честь фейкового героя виготовили іменну парту, а на його батьківщині — в Башкортостані, відкрили експозицію з особистих речей. Провладні ЗМІ пишуть, що “ціною свого життя Серафімов врятував підлеглих”. Але хто ж міг розповісти про його “подвиг”, якщо тоді всі загарбники загинули, — відповіді немає.
Читати так званий патріотичний реп після 11 годин у чистому полі, разом із цим стікаючи кров’ю, — це не сюжет бойовика, а чергова фейкова пропагандистська історія про ексбійця ПВК “Вагнер” Олексія Волкова. За версією росЗМІ, український дрон нібито скинув гранату, а Волков накрив її своїм тілом, оскільки єдиний у загоні був одягнений у бронежилет. За деякий час чоловіка знайшли вмираючим. У той момент йому і спало на думку прочитати реп.
Експерти звертають увагу, борода Волкова внаслідок так званого вибуху не постраждала, уламкових поранень на ньому теж не видно. Пізніше доблесний нейтралізатор фейкової гранати записав відео з віджиманнями, що теж важко було б зробити людині, яка взяла на себе вибух.
Вигадані історії про подвиги солдатів — характерна тактика Міноборони РФ, зазначають експерти. Ще від моменту вторгнення на територію Донецької області фейки про так званих героїв розганяв злочинець Ігор Гіркін-Стрєлков. Тоді він писав, що якийсь боєць Скрябін кинувся зі зв’язкою гранат під український танк. Згодом з’ясувалося: насправді, цей Скрябін помер за три роки до свого удаваного подвигу, 2011 року від раку.
Геройствують, за заявами роспропаганди, не тільки бійці так званої “СВО”, а й прості люди. У січні 2023 року охоронець енергопідстанції в Брянську нібито накрив собою гранату, скинуту з українського дрона. ЗМІ щосили розкручували цю історію, а розслідувачам навіть не вдалося з’ясувати ім’я героя. Все просто, вважають експерти, — такої людини і не існує.
Читайте також: Пропагандистів Росії чекає реальне притягнення на лаву підсудних у Гаазі, — Чумак