Найпоширеніші дрони на складних напрямках фронту “живуть” не більше як тиждень, — командир батальйону безпілотних авіакомплексів “Ахіллес”

Український військовослужбовець запускає безпілотник. Ілюстративне фото: gettyimages.com

Дрони типу Mavic на складних напрямках фронту в Україні “живуть” не більше тижня. Про це сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко.

“Якщо ми говоримо про топовий розвідувальний коптер війни як у нас, так і у противника — це Mavic 3, Mavic 3T. Наші громадяни не постійно збирають на це гроші. На складних напрямках у середньому, якщо порахувати, він “живе” не більше одного тижня. Це я зараз сказав дуже таке, знаєте, оптимістичне число — не більше одного тижня. Якщо говорити про нічний бомбер, то він може бути втрачений під час першого вильоту, а може зробити 40-50 вильотів залежно від ситуації, якщо сказати усереднене — тиждень-півтора, як і з Mavic”, — зазначив він.

Щодо дронів-камікадзе, то Федоренко нагадав, що вони вибухають разом із боєприпасом, тобто є розхідником.

“Якщо ми говоримо про розвідувальні засоби типу “Крило”, тут ситуація така, що ми втрачаємо більше, на жаль, ніж противник. Чому так? Тому що противник має велике накопичення засобів протиповітряної оборони на пріоритетних для них напрямках. І до того часу, поки в України не було дозволу наносити вогневий вплив по військових цілях на території Російської Федерації, відповідно, ми не могли вибивати ППО противника. Втрати, наприклад, на Харківському напрямку засобів БпЛА були дуже великими. На сьогодні ця ситуація частково вже вирішена в результаті того, що ми маємо можливість палити ворожу військову техніку на території Російської Федерації”, — сказав командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.

Читайте також: Поблизу лінії фронту українські військовослужбовці розробляють дрони в майстернях (ВІДЕО)

Раніше експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, що безпілотні літальні апарати (БпЛА) українського виробництва є більш ефективними, ніж ті дрони, які виробляє Росія. “Прильоти” по російських стратегічних об’єктах обіцяють стати багаторазовою акцією. 

Прямий ефір