Що гірше йдуть справи на фронті в російської армії, то агресивніше працює кремлівська пропаганда. За сталінським зразком, у РФ масово продукують легенди про так званих героїв, які нібито ціною життя рятують товаришів по службі. Тільки в більшості випадків інформацію про ці “героїчні вчинки” підтвердити неможливо. У виданні The Insider розповіли про найпопулярніші міфи російської пропаганди, повідомляє FREEДОМ.
Так, у липні 2022 року Путін посмертно надав звання героя Росії старшому лейтенанту Псковської бригади ГРУ Максиму Серафімову. За версією кремлівської пропаганди, Серафімов знищив 30 супротивників і бронетранспортер, а під час штурму в Харкові врятував офіцера, накривши своїм тілом гранату. Його товариші по службі в цей міф не вірять.
“Я не знаю, хто розповів про накриту гранату, спочатку цього не було. Там у школі майже всіх поклали, і хто міг про це знати? Перші дні був повний бардак, і говорили, що з командирів, які послали мужиків на забій, знімуть погони. Говорили, що командир в/ч 64044 Костянтин Бушуєв побив генерала, командувача входом до Харкова. Але потім усе затихло. Чесно кажучи, ми навіть не знаємо, кого привезли ховати в цинку”, — розповів боєць Псковської бригади ГРУ (в/ч 64044) в інтерв’ю виданню The Insider.
Інший так званий герой — бойовик ПВК “Вагнер” Олексій Волков із позивним “Вовк”. За легендою, “Вовка”, що стікає кров’ю, виявив якийсь військовослужбовець Володимир. “Вагнерівець” нібито врятував своїх товаришів по службі від гранати, яку скинув український дрон. 11 годин Волков нібито чекав на допомогу, а коли його знайшли, насамперед почав декламувати патріотичні вірші. Міністерство оборони РФ “Вовка” до нагороди так і не представило. Мабуть, визнало ролик відверто постановочним.
У відомстві вважали за краще відзначити іншого накривача гранат — бійця ПВК “Конвой” Дмитра Голубєва. Йому вручили орден Мужності.
Особливо люблять плодити липових героїв у так званих “ДНР”, “ЛНР” і Чечні. Найпопулярніша легенда — все та ж — про накривання тілом гранат. У пантеоні “накривачів” нібито опинився навіть громадянин Італії, 46-річний Еді Буітре О’нгаро на прізвисько “Бозамбо”. Принаймні, про це розповіли в італійській організації комуністів.
“Підтвердити інформацію про героїчну смерть його італійські колеги (які самі ніколи на Донбасі не були) не змогли. А у своєму останньому інтерв’ю “Бозамбо” зізнавався, що на передовій провів лише 11 днів”, — ідеться в публікації видання The Insider.
У січні 2023 року кремлівські ЗМІ поширили інформацію про охоронця енергопідстанції в Брянську, який теж нібито накрив собою гранату, скинуту з українського дрона. Журналісти кинулися шукати героя по лікарнях. Знайти його так і не вдалося. Навіть ім’я невідоме. Вигадувати таких персонажів пропагандистам доводиться, бо реальних героїв немає, впевнені експерти.
“Вся справа в характері війни. Велика вітчизняна, до якої так любить апелювати путінська пропаганда, була оборонна. Не потрібно було вигадувати жодного прикладу героїзму — кожен з її учасників пам’ятає, як його брати по зброї жертвували собою в ім’я свободи”, — пояснив історик Олег Петрович-Бєлкін в інтерв’ю виданню “Общая газета”.
Що гірші справи Росії на війні проти України, то розлогішими виходять легенди у російських пропагандистів. Правдоподібності від них ніхто не чекає. Головне — спробувати за пафосною картинкою заховати непривабливу правду.
Читайте також: Накривають гранати своїми тілами, кидаються під український танк — які фейкові легенди про “героїв СВО” вигадує роспропаганда (ВІДЕО)