Найновіші сторінки в історії військового мистецтва: Курську операцію ЗСУ оцінив аналітик

Украинские защитники. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Останнім часом в інформпросторі точаться дискусії про те, що операція Збройних сил України (ЗСУ) у Курській області — це певна карта майбутніх переговорів з агресором. Насправді на це запитання відповів президент України: операція у Курській області — це запобігання наступу росіян у Сумській області. На цьому сьогодні, 24 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM наголосив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Почнімо з того, що відстань від лінії російсько-українського кордону до міста Суми — близько 30 км. Тому коли приймалося рішення на проведення наступальної операції на території Курської області, враховувався і даний фактор. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, на Сумському напрямку противник почав формувати тактичне ударне угруповання “Суджа”. Причому йшлося про зафіксовані фактори передислокації як особового складу, так і відповідно бронетехніки. І, відповідно, було ухвалено рішення не чекати оперативного розгортання угруповання, а вдарити на випередження”, — розповів Снєгирьов.

За його словами, Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони провело унікальну операцію щодо дезінформації противника.

“Я нагадаю, за два тижні до входження підрозділів Сил оборони України на територію РФ, ГУР дало інформацію про те, що на Сумському напрямку противник готує низку збройних провокацій із вторгненням на територію України. І, відповідно, передислокація українських військ і важкої бронетехніки розцінювалася противником як захід у відповідь української сторони. Щобільше, це заспокоїло російську сторону, яка вирішила, що досягла свого оперативного характеру операції, тобто змусила Генштаб ЗСУ перекинути на Сумський напрямок оперативні резерви навіть без факту активізації бойових дій”, — зазначив військово-політичний аналітик.

Він додав: те, що сталося надалі — це блискуча розроблена операція.

“Крім іншого, це показало, що російська сторона виявилася повністю не готовою до такого характеру розвитку подій. Їх застали зненацька. І це дозволило Силам оборони України прорвати ешелоновану російську оборону”, пояснив експерт.

Він також пояснив унікальність цієї операції.

“На Курському напрямку противникам зараз зосереджено дев’ять бригад. У той час як за оцінкою західних експертів та західних розвідок українська сторона залучила від чотирьох до шести бригад. Тобто йдеться про те, що Сили оборони України вписують новітні сторінки в історію військового мистецтва. Йдеться про те, що українська сторона наступала двічі меншою кількістю особового складу. Хоча, згідно з військовими статутами, сторона, що наступає, повинна мати перевагу 1 до 3 щодо сторони, яка знаходиться в активній обороні. Зараз ЗСУ контролює близько 1300 кв. км російської території. Глибина просування від 30 до 35 км.  Це успіхи оперативного характеру. Тобто — операцію проведено просто блискуче”, — констатував військово-політичний аналітик.

Він також наголосив на успішній роботі українських спецслужб.

“Не було відповідної інформації про наступ, що готується. Не повторили сумного досвіду літнього українського контрнаступу, коли противник заздалегідь знав про плани українського Генштабу. І головне, слід зазначити, що подальші дії Сил оборони України — це створення поясу безпеки. Президент уже сказав, що ми не захоплюємо чужі землі, ми створюємо пояс безпеки, який не дасть можливості російським військам тероризувати мирне населення українських міст. Причому йдеться не лише про Сумську область. Якби ГУР та Генштаб ЗСУ не зреагували оперативно, лінія фронту, яка зараз проходить у Курській області РФ, проходила б територією Сумської області”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: “Складно протидіяти, але легко зрозуміти за що”: Зеленський розповів про застосування нового винаходу — ракети-дрону “Паляниця”

Прямий ефір