Найкращим виходом із війни для України, світу і самої РФ став би великий “жест доброї волі” росіян, — аналітик

Ілюстрація: pixabay.com

Головним підсумком літнього саміту НАТО у Вільнюсі стало те, що підтримка України союзниками не просто триватиме — вона буде багаторічною і систематичною. А для Росії найоптимальніший варіант у цій ситуації — великий “жест доброї волі”. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 липня, висловив експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов.

Він нагадав, що більшість країн Заходу і не тільки, зокрема Південна Корея, Японія, від самого початку підтримували Україну в обороні проти російської агресії. Зараз же союзники демонструють, що точно не дадуть програти Українській державі.

“Головний підсумок Вільнюського саміту НАТО — те, що ця підтримка задекларована як багаторічна, дуже конкретна, систематична. Усе ж таки попередні півтора року ми запитували те, що нам потрібно. Це розглядалося оперативно, а потім постачалося. Зараз же наші союзники оголосили не просто про те, що готові підтримувати Україну до перемоги, а про те, що вони готові вкладати в це ресурси і закріпити у вигляді двосторонніх угод. Тобто це показує, що програти Україні вже точно не дадуть”, — зазначив Попов.

Влада РФ отримала всі необхідні сигнали від західних союзників України і тепер хід за ними. Найоптимальніший варіант для Росії, вважає аналітик, — великий “жест доброї волі”.

“Можливо, найсприятливішим сценарієм, найкращим виходом для всіх — і для України, і для її західних союзників, і для самої Росії був би великий “жест доброї волі”, тобто визнання Кремлем того, що досягти анонсованих Володимиром Путіним цілей в Україні неможливо. Для того, щоб припинити безглузду війну, краще все ж таки вивести війська і зосередитися їм на розвитку РФ. Але багато хто вважає, що поки Володимир Путін при владі, це неможливо”, — зазначив гість ефіру.

Але, каже Попов, є певні надії на те, що російські еліти дедалі більше розумітимуть, що доки в Кремлі владу не змінять, їм доведеться брати участь у цій війні.

“Момент істини — це березень 2024 року, коли мають відбутися вибори президента РФ. Досить дивні спроби заколоту в Росії — це якраз індикатори того, що якщо народ ще не прозрів, то істеблішмент починає розуміти: якщо вони у 2024 році далі законсервують путінський режим, їм доведеться воювати ще дуже багато років. А так — це шанс для перезавантаження. Але це буде їхнє рішення. У РФ отримали всі необхідні сигнали від наших західних союзників про те, що, можливо, це був би оптимальний варіант. Тепер м’яч на їхньому боці, нехай дивляться”, — зазначив Попов.

Читайте також: Розчарування чи вигідні перспективи: підсумки саміту НАТО підбиваємо з експертами

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив про початок процесу підготовки укладення угод із союзниками щодо гарантій безпеки для України. Тепер кожна з держав G7, як і інші країни, що бажають стати гарантами, вестимуть перемовини про довгострокові двосторонні безпекові зобов’язання для України. До спільної декларації підтримки, яка була узгоджена країнами “Великої сімки”, долучилися вже 10 країн.

Прямий ефір