Європейський Союз готує новий санкційний пакет проти РФ, який буде оголошено до річниці російського вторгнення в Україну. До нього може увійти тіньовий флот, алюмінієва промисловість, ядерна енергетика, банківська сфера, а також персональні та вторинні санкції. Найбільший вплив на економіку Росії має все, що пов’язано з енергетичними питаннями. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав економіст, ексрадник президента України Олег Устенко.
“Я взагалі вважаю, що активно б’є по російській економіці, це, звичайно, все, що стосується енергетичного сектора. Бюджет Російської Федерації здебільшого і формувався раніше за рахунок доходів з нафтового і газового бізнесу, зараз здебільшого за рахунок нафтового бізнесу. Очевидно, санкційний режим працює, він б’є по російській економіці, попри те, що, звичайно, вона продовжує отримувати дохід від цього бізнесу”, — сказав він.
Устенко зауважив, що в новій адміністрації президента США також розглядається питання зниження стелі цін на російську нафту.
“Є широкі можливості бити й дійсно урізати доходи Росії. Інше питання в тому, наскільки урізання доходів може змінити стратегію Росії. На мій погляд, якщо будуть зроблені широкомасштабні дії щодо різкого обмеження доходів за цим напрямом, то Росія все одно матиме можливості фінансувати свою військову машину. Принаймні, в короткостроковій перспективі Кремль вважатиме за краще продовжувати фінансування військової машини. Ба більше, ми маємо право очікувати, що різко збільшиться фінансування на репресивний апарат”, — висловив думку економіст.
Він припустив, що ситуація в сучасній Росії нагадуватиме Радянський Союз у 1980-х роках, коли витрати на військово-промисловий комплекс продовжували залишатися на високому рівні, а ціни на нафту знижувалися.
Читайте також: Що змусить Росію припинити війну проти України — думка економіста
Нагадаємо, в Європі ведуть переговори про механізм конфіскації танкерів, що перевозять російську нафту через Балтійське море. Вони забезпечують Кремлю кошти на ведення війни проти України, створюють загрозу екологічного лиха в регіоні й можуть бути причетні до пошкодження підводної інфраструктури.