Найближчими роками 80-90% товарів з України будуть безперешкодно надходити на єдиний ринок Євросоюзу, — Новацький

Марчін Новацький. Скріншот: uatv.ua

Перелік українських продуктів і послуг, які потрапляють на європейський ринок, розширюватиметься. Про це в коментарі телеканалу FREEДОМ розповів віцепрезидент Спілки підприємців і роботодавців Польщі Марчін Новацький.

“Два роки тому було важко уявити, що Україна матиме такий широкий доступ до єдиного ринку на рівні ЄС, тому, я думаю, що інтеграція України до ЄС — це дуже незвичайний процес. Ніколи не було такого, що попередні кандидати в члени — Польща, країни Центральної та Східної Європи — отримували таку широку відкритість Європи до українських продуктів і послуг. Я думаю, що ми дуже близькі до укладення тривалої угоди з погляду повного доступу до єдиного ринку. Утім, деякі продукти чи послуги зіштовхнуться з обмеженнями, але, за моїми оцінками, найближчими роками 80-90% товарів з України безперешкодно надходитимуть на єдиний ринок Євросоюзу. І це найбільша перевага на цей момент на етапі інтеграційного процесу”, — сказав Новацький.

На його думку, на вступ України до ЄС піде кілька років.

“Нам слід переконатися, що у нас є можливість прийняти Україну як члена, але напрямок чіткий: інтеграція України в ЄС триває і буде завершена”, — вважає віцепрезидент Союзу підприємців і роботодавців Польщі.

Читайте також: Польсько-українська співпраця у військовій сфері — репортаж про форум у Варшаві (ВІДЕО)

Прямий ефір