Найближчим часом на відстані 500 км більшість російських аеродромів будуть під ударами українських ракет, а не західних, — Храпчинський

Анатолий Храпчинский. Скриншот: uatv.ua

Більшість технологій, які розроблялися Російською Федерацією, були отримані у спадок від Радянського Союзу, водночас найбільшим і єдиним якісним виробником усього ракетного озброєння було конструкторське бюро “Південне”. Україна здатна розробляти й випускати ракети, які завдаватимуть ударів на відстань 500 км. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

Він зауважив, що весь інтелектуальний потенціал ще під час Радянського Союзу перебував в Україні.

“Тому було б правильніше сказати, що Росія зараз користується спадковою інформацією, яка була отримана від Радянського Союзу. Україна і далі йде, розвивається у своєму напрямку щодо ракетної програми. Найближчим часом, я думаю, що на відстані 500 км більшість російських аеродромів, російських стратегічних об’єктів будуть під ударами саме українських ракет, а не ракет союзників”, — вважає Храпчинський.

За його словами, активний розвиток ракетної програми в Україні допоміг Заходу дати дозвіл бити по території РФ його зброєю.

“Головним критерієм, я думаю, був активний розвиток нашого виробництва. Тобто для того, щоб Україна пішла шляхом Ізраїлю, Кореї, які активно розвивали своє виробництво, щоб бути спроможними захистити себе, попри будь-які тертя або нерозуміння в дипломатії. Це важливий аспект, тому що, розвинувши своє озброєння, ми зможемо стабільно працювати та стабільно захищатися і бити по стратегічних об’єктах Російської Федерації, не запитуючи дозволу, попри те, що там можуть бути західні складники в цих пристроях”, — зауважив експерт.

Він перерахував кілька підприємств, які в Україні можуть займатися створенням власного озброєння, зокрема згадав конструкторське бюро “Південне”, “Мотор-Січ”, “Іщенко Прогрес”.

“Фундамент для виробництва і масштабування є. Головне — це політична воля, можливі економічні умови для того, щоб це могло активніше розвиватися. Безумовно, ми можемо велику кількість часу свого, інтелектуальних знань вкладати в нашу перемогу, але, з усім тим, є необхідність закупівлі деяких компонентів, які потрібно купувати в країн Західної Європи, у Сполучених Штатів, припустімо, або ж Тайваню, країн Сходу. Тому в будь-якому разі синергія взаємодії між приватними компаніями та державою має бути спрямована на те, щоб спростити виробництво у військово-промисловому комплексі, створити умови для того, щоб компаніям було комфортно працювати, розуміючи, що вони працюють на перемогу і допомагають Силам оборони”, — резюмував Храпчинський.

Читайте також: Дозвіл на удари по військових об’єктах РФ залежить від того, як США бачать подальшу політику щодо РФ, — Потапенко

Нагадаємо, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин заявив, що розробки українського оборонно-промислового комплексу починають працювати в тилу противника.

Прямий ефір