Найбільша дипломатична перемога України з часів Незалежності: Саміт миру оцінила Кравчук

Євгенія Кравчук. Фото: uatv.ua

Глобальний саміт миру — це найбільша дипломатична перемога України з часів Незалежності. Такої глобальної події з такою кількістю перших осіб і представників такої кількості країн з усіх континентів Україна ще не збирала. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала народна депутатка України, членкиня української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Євгенія Кравчук.

За її словами, Глобальний саміт миру говорить про те, що ніякої втоми світу від війни в Україні немає.

“Саміт миру був буквально наступного дня після саміту “Великої сімки”, де було ухвалено просто історичне рішення про те, що Україна зможе використати 50 млрд дол. у наступні кілька років. І як страховка цих грошей буде не саме тіло активів, а надходження від них. Ці 50 млрд Україна зможе використовувати, зокрема на воєнні дії”, — сказала Кравчук.

Вона вважає, що істерика, яку Путін влаштував напередодні саміту, тільки утвердила віру і принципи, на яких стоїть платформа Глобального саміту.

“Абсолютно всі зрозуміли, що це не якийсь шлях до діалогу, не компроміси, навіть якщо їх можна назвати компромісами, це ультиматум, а не просто байдуже ставлення до здорового глузду, до Статуту ООН. І, звісно ж, світ не може погодитися з тим, щоб одна країна так розтоптала міжнародне право, бо це означатиме, що також якийсь інший диктатор буде топтати це міжнародне право і світовий порядок десь на іншому континенті”, — наголосила народна депутатка.

Кравчук висловила думку, що відсутність Китаю на Саміті миру дала змогу ухвалити сильний документ, який підписали 80 країн і міжнародних організацій.

“Якби були китайці у форматі обговорення тексту, як усе прописати, то він, напевно, не сподобався б навіть і самій Україні”, — пояснила вона свій погляд.

Народна депутатка додала, що через тиск Путіна багато країн не взяли участь у Саміті миру.

Читайте також: Україна готова вислухати позицію Китаю та Бразилії щодо встановлення миру — умову назвав Зеленський

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.

Читайте такожФінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Прямий ефір