Попри те, що візит президента України Володимира Зеленського до Канади не анонсувався, він, безперечно, був ретельно підготовлений українською дипломатією. Про це свідчить його широкий порядок денний. Крім того, цей візит відзначений особистісним зв’язком. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Це був інакший візит, ніж до Сполучених Штатів. Ми можемо подивитися, як виходило подружжя Зеленських, президент та перша леді, з літака. Володимир Зеленський залишався в мілітарі стилі — налаштований рішуче, у думках перебуває війна та порядок денний, який необхідно реалізувати як у Сполучених Штатах, так і в Канаді… Але за першою леді Оленою Зеленською було видно, наскільки їй ближча Канада… Красива біла вишиванка дуже контрастувала з тим суворим стильним костюмом, у якому вона виходила з літака у Сполучених Штатах. Це, звичайно, говорить про ближчу позицію. На підтвердження цих слів — [прем’єр-міністр Канади Джастін] Трюдо і сам кілька разів у своїх промовах говорив, що Зеленський — друг. Ще й ще раз наголошував на особистісному зв’язку з президентом України”, — прокоментував гість ефіру.
Він додав, що підтримка яскравого лідера, яким є Трюдо, є дуже важливою для України на міжнародній арені.
Буряченко також звертає увагу, яку теплу зустріч влаштували президенту України в парламенті Канади.
“Під час промови президента України парламент вставав з оваціями понад 10 разів. Звісно, до них приєднувався Трюдо”, — зазначив політолог.
За його словами, ця теплота, безумовно, пояснюється значною українською діаспорою та її роллю у Канаді. Буряченко наголосив на важливості окремої зустрічі Зеленського з представниками діаспори. Зближення з нею, як він вважає, повернеться Україні сторицею.
“Насправді ми дуже мало по всьому світу працювали з нашою діаспорою, поклавши руку на серце. І навіть зараз, як на мене, недопрацьовуємо у цьому напрямі. Але цього разу українська дипломатія візит спланувала та реалізувала максимально комплексно. Питанням діаспори, спілкуванню з діаспорою президента Зеленського вона приділила чимало часу. Я думаю, така інвестиція, таке зближення з українською діаспорою повернеться для всієї України сторицею”, — вважає політолог.
На його думку, підсумки візиту до Канади для України є дуже позитивними та комплексними. Важливим, за його словами, було все: від геополітичної підтримки до нового пакету допомоги у 800 млн дол. Усього ж Канада надала Україні підтримку вже на 9 млрд дол.
“Як на мене, ця сума для Канади є величезною. І це говорить про те, наскільки близькі позиції України та Канади, наскільки близькі позиції лідерів України та Канади, і наскільки між ними є певна “хімія”, — наголосив Олексій Буряченко.
Читайте також: Канада — дуже важливий союзник України у боротьбі проти російської агресії, — Хандогій
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 21 вересня прибув до Канади з неанонсованим візитом. Глава Української держави виступив у парламенті Канади. Разом з першою леді Оленою Зеленською зустрівся з генерал-губернатором Мері Саймон в її резиденції в Оттаві. У Торонто Зеленський провів переговори із бізнес-лідерами Канади.
Читайте також: Військова допомога, виробництво зброї, інвестиції: підсумки перемовин Зеленського із західними лідерами (ВІДЕО)