Надходження допомоги від США зможе вирівняти військову ситуацію і стабілізувати фронт, — політолог

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Відсутність американської військової допомоги протягом пів року мала негативний вплив на фронт для України. Після підписання закону президентом США про виділення допомоги поставки не пішли так швидко, як хотілося б. Саме питання постачання військової допомоги могло обговорюватися на зустрічі президента України Володимира Зеленського з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко.

“На жаль, є затримки з оперативною доставкою американської військової допомоги. Цю проблему треба вирішити точно так само, як треба забезпечити регулярність поставок цієї військової допомоги. Природно, надання в необхідних обсягах військової допомоги від США допоможе стабілізувати ситуацію на фронті. Точно так само, як її відсутність допомогла росіянам перейти в наступальні дії в Донецькій області. Зараз у Харківській області точно так само. Надходження цієї допомоги допоможе вирівняти військову ситуацію, стабілізувати фронт”, — вважає він.

Фесенко зауважив, що візит Блінкена до Києва є дуже важливим сигналом підтримки партнерських відносин.

“Причому підтримки не на словах, а практичної та реальної матеріальної підтримки, яка дає нам змогу вистояти перед російською агресією і яка зрештою не одразу, можливо, але змусить Путіна піти на реальні мирні переговори. Для того, щоб Путін пішов на реальні мирні переговори про припинення військових дій, його ще треба примусити до цього. А примусити можна насамперед військовим шляхом, зупинивши російські війська”, — упевнений політолог.

Також, на його думку, Зеленський і Блінкен обговорили питання постачання в Україну засобів протиповітряної оборони.

“Принципово важливо, що президент Зеленський публічно порушив питання про постачання двох установок Patriot в Україну: одна — для захисту міста, інша — для вирішення фронтових завдань, тому що одна з причин, чому росіянам вдалося проводити наступальні дії на Донбасі зараз і на Харківщині, — це їхнє домінування в повітрі”, — сказав Фесенко.

Політолог зауважив, що США засуджують війну Росії проти України, але одного засудження замало.

“Важливі поставки зброї — ось головна мова. Росія на політичні декларації вже не реагує, Путін розуміє мову сили. Тому головна відповідь Сполучених Штатів на цю ескалацію війни з боку Росії — активізація і прискорення поставок американської зброї, боєприпасів для України”, — наголосив він.

Читайте також: Україна зберігає ключову перевагу в цій боротьбі: у Держдепі висловилися про російський наступ у Харківській області

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен провели переговори в Києві 14 травня.

Прямий ефір