Над Україною створюється “парасолька безпеки” до моменту її вступу в НАТО, — Лісний

Прапор України. Фото: ecoaction.org.ua

Кожна підписана угода про співпрацю у сфері безпеки є елементом захисної “парасольки” над Україною до моменту її вступу в НАТО. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Олег Лісний.

“Я розглядаю кожну угоду як елемент “безпекової парасольки” над Україною до моменту її вступу в НАТО. І чим ця “парасолька” більша, тим краще. І чим угода конкретніша, тим краще. Тому що, я думаю, для кожного українця, і не тільки українця, Будапештський меморандум — це звучить майже як ляпас”, — сказав він.

Політолог зазначив, що в таких угодах мають бути прописані конкретні дії. Як приклад він навів кейс із винищувачами F-16, коли в документах вказано й точну кількість, й строки їхнього постачання Україні.

“І якщо кожна країна буде розуміти логіку, хто дасть, які літаки, коли дасть, то можна вибудувати, я сподіваюся дуже, логістику так, що ми не помітимо малої чи великої кількості, вона буде достатня, як просить Україна. І бажано, щоб, як каже наш президент, це було в строк — не запізнювалися на рік. Тому що по літаках, це моя суб’єктивна думка, дуже сильно затягується цей момент”, — сказав Лісний.

Читайте також: 30 F-16 та підтримка впродовж десятиріччя: Україна та Бельгія уклали безпекову угоду (ВІДЕО)

Нагадаємо, 28 травня в Лісабоні президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенеґру підписали двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки. Португалія стала 12-ю країною, з якою Україна уклала двосторонню угоду з безпеки на виконання положень Спільної декларації G7 (“Великої сімки”), ухваленої у Вільнюсі 12 липня минулого року. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією та Бельгією.

Прямий ефір