Наблизити перемогу разом: як українські винахідники допомагають ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

“Васильоборонпром” — так жартома називають військові та волонтери лучанина Василя Цапюка, який налагодив виробництво різних приладів для захисників по всій країні. За допомогою системи блокчейн, тобто виготовлення деталей у різних місцях, він втілює проєкти, які вже рятують життя українських воїнів та забирають їх у російських окупантів, передає FREEДОМ

Луцький винахідник Василь Цапюк разом із інженерами із різних регіонів України створили десятки пристроїв, які допомагають воїнам ЗСУ. Більшість деталей виготовляються на 3D-принтерах.

“На цьому устаткуванні друкується все, що тільки можна на ньому надрукувати. Виробництво розосереджено у різних місцях України та світу. Ми пересилаємо на електронних носіях файли і друкуємо комплектуючі запчастини. Ми не віддаємо повністю весь процес в одні руки для того, щоб убезпечити себе та людину відповідно”, — розповідає інженер Василь Цапюк.

Інженер Андрій збирає деталі першого українського квадрокоптера, виготовленого за допомогою 3D-друку.

“Дуже мало таких практик взагалі у світі існує — друкувати дрони. Якщо хтось і друкує, то невеликі. Це 7-дюймовий дрон. Тестуватимемо, дивитимемося. І надалі плануємо перейти взагалі на вітчизняні запчастини”, — розповідає інженер Андрій.

Корпуси до кумулятивних снарядів — одна з останніх розробок винахідників. Їх передають військовим, а ті наповнюють вибухівкою і з дронів скидають на російських окупантів.

Запчастини виробляють ентузіасти по всій країні, пересилають їх і волонтери з-за кордону. В цеху у Василя зараз друкується рукоятка до антидронової рушниці. Розробка українських інженерів, яка втілена в життя місяць тому, вже допомогла знешкодити не один квадрокоптер супротивника.

Українська рушниця “Мавка” — стійка до вологи, витримує сильні удари та важить лише кілька кілограмів. Собівартість найпростішої версії — 60 тисяч гривень.

“Ми запустили її в дрібносерійне виробництво, модифікували певні речі, доповнили, своє інженерне обдарування застосували і вийшла гарна антидронова рушниця “Мавка”. Допомагає нашим хлопцям на фронті зараз робити їхню роботу. Вона найдешевша у світі зараз. Це правда”, — каже Василь.

За винахідливість та вдалі розробки українські захисники прозвали інженера Цапюка “Васильоборонпромом”. Він забезпечує підрозділи тим, що не встигає зробити держава. Волонтер, крім усього іншого, розробив і сертифікував власні турнікети, виробляє жилети, що зігрівають від павербанку, а також перископи.

“Про серійне виробництво дешевих виробів для фронту ми можемо говорити з повною відповідальністю за свої слова. Нам катастрофічно не вистачає ресурсу, щоб здійснити революцію щодо систем, необхідних для ведення сучасної війни”, — каже інженер.

Василь не оголошує зборів на свої винаходи. Все це стартапи, виробництво яких на мільйони гривень фінансують небайдужі підприємці.

Читайте також: На фронті — понад 30 бойових зіткнень, українські військові відбили всі ворожі атаки біля Авдіївки, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір