Зараз Україна має вже спільноту з 32 держав, які приєдналися до декларації “Групи семи” (G7) щодо безпекових гарантій, а також і першу двосторонню угоду — з Великою Британією. Будуть також нові угоди. Зараз фіналізується текст кількох документів. Дуже важлива робота. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 30 січня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.
Глава держави говорив із президентом Фінляндії Саулі Нііністьо.
“Дуже тепла розмова. Подякував йому за підтримку України, наших людей, нашої оборони. Відзначив, як багато Фінляндія зробила для власної безпеки — історичні речі — і для безпеки всієї Європи. Маємо змістовну двосторонню співпрацю — найбільшу, ніж будь-коли від здобуття Україною незалежності. Відзначили й те, як важливо, щоб наші держави та всі наші партнери залишались і надалі принциповими у відносинах у європейських і євроатлантичних структурах щодо нашого регіону, східного флангу Європи”, — розповів Зеленський.
Зустрівся президент і з генеральним секретарем НАТО (2009-2014 рр.), головою-засновником компанії Rasmussen Global Андерсом Фогом Расмуссеном, який перебуває в Україні з візитом.
“Ми разом працюємо над новою архітектурою безпеки, яка потрібна Україні, усій Європі, усій Євроатлантиці. Пан Расмуссен зі своїм досвідом генерального секретаря НАТО допоміг Україні із системою безпекових гарантій: її філософію та можливі рамки почали розробляти саме в очолюваній Расмуссеном та Андрієм Єрмаком експертній групі. І зараз пан Расмуссен представив плани щодо створення нової міжнародної робочої групи, яка займатиметься питанням євроатлантичної інтеграції України. Наближення повноправного вступу нашої держави в НАТО — це незмінний пріоритет. Поступово його реалізуємо”, — поінформував Зеленський.
Також президент провів нараду із Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України. Міністр Олександр Камишін доповів щодо результатів роботи з виробництва дронів і боєприпасів.
“Ми нарощуємо виробництво. Дуже важливо — додаємо нові позиції, триває освоєння нових зразків зброї. Вітчизняне виробництво дронів, снарядів, техніки — це виробництво буквально нашої свободи, свободи українців і України. Бо в таких умовах, в умовах повномасштабної війни, саме сила є основою свободи. І я вдячний усім працівникам, усім працівницям нашого оборонно-промислового комплексу, які це забезпечують — забезпечують українську силу своєю роботою заради оборони. Я дякую всім вам! І, до речі, окремо сьогодні міністр доповів щодо виробництва далекобійних дронів — це одне з ключових завдань для ОПК”, — сказав глава держави.
Президент зазначив, що в багатьох прикордонних громадах дуже складна ситуація через удари російських окупантів.
“Наші міста, наші громади, які зазнають ударів Росії. Харківщина, Донеччина, Херсонщина, Запорізька область. Нікополь, Марганець. Але щоразу не забуваємо: у кожній громаді, у кожному місті працюють рятувальники ДСНС України, поліцейські, наші лікарі, волонтери. Усюди є ті, хто рятує життя. І я дякую кожному й кожній, хто працює саме так — заради життя. Я дякую всім за самовідданість і за порятунок життів. Слава всім, хто б’ється заради України та українців! Хто працює, допомагаючи битися. Хто працює, рятуючи людей та Україну”, — резюмував Володимир Зеленський.
Читайте також: “Паралелі Україна та Афганістан не мають під собою жодного підґрунтя”: як варто розцінювати інспекцію зі США в Києві, пояснив політолог