На зустрічі щодо української формули миру в Давосі 81 учасник дав сигнал Росії, — політолог

4-та зустріч за українською формулою миру в Давосі. Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

Четверта зустріч радників з національної безпеки щодо формули миру президента України Володимира Зеленського вкрай успішна. Те, що в ній був 81 учасник — дуже серйозне досягнення. Щонайменше з того погляду, що друга половина української формули миру потребує ретельнішого підходу. Таку думку сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Якщо раніше, наприклад, на Мальті, обговорювали перші п’ять пунктів і там був розподіл, створення коаліції (Канада очолила коаліцію зі звільнення українських дітей), то друга п’ятірка вимагає більш серйозного підходу. Це і справедливість, щоб РФ понесла відповідальність за злодіяння в Україні, виведення військ окупаційних сил з території України, екологічні питання. Усі п’ять пунктів були максимально відпрацьовані з найбільшим успіхом, я вважаю”, — сказав він.

Крім того, за словами політолога, є рішення про створення робочої групи на рівні міністрів оборони, які розпишуть проєкт угоди і межі, як РФ у майбутньому виводитиме свої окупаційні війська з усієї території України.

“Це рішення отримало легітимізацію від більш ніж 80 країн — 81 учасник зустрічі в Давосі. І це сигнал Російській Федерації, що перемовини, звісно ж, будуть, але вони будуть на справедливих умовах, на умовах відновлення міжнародного права, а не на підставі політики реваншизму, політики права сили, а не сили права, як це РФ намагається проштовхнути”, — каже Чаленко.

Він додав, що також усі партнери Києва побачили конкретну імплементацію ідей України, наприклад, на тлі нещодавно підписаної угоди з Великою Британією про співпрацю в оборонній сфері.

“Зверніть увагу, як пройдено етап від Kyiv Security Compact від вересня 2022 року через декларацію країн G7 про підтримку України, до якої долучилося понад 30 країн, і зараз ми бачимо вже реальну угоду про підтримку, співпрацю з Україною. І це створення певної матриці безпеки. Те, про що говорила Україна. І подібне було не просто так презентовано в межах зустрічі в Давосі для того, щоб показати конкретний орієнтир, як воно має бути і як воно вже працює”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Китай не брав участі в обговоренні української формули миру в Давосі — причини назвала політологиня

Нагадаємо, у Давосі 14 січня відбулася четверта зустріч радників із нацбезпеки щодо української формули миру. Серед учасників були представники понад 80 країн і міжнародних організацій.

Прямий ефір