На засіданні Постійної Ради ОБСЄ, яке відбулось у Відні 13 січня, пролунала консолідована підтримка України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку Росії.
Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба, інформує UA.
“Партнери повністю поділяють позицію України: принципи ОБСЄ, зафіксовані в Гельсінському заключному акті, є непорушними, включно з правом держав вільно обирати, частиною якої організації чи союзного договору бути”, – сказав він.
За словами Кулеби, разом із партнерами Україна продовжує працювати над тим, щоб Російська Федерація, замість ультиматумів на тему європейської безпеки, почала добросовісно виконувати Гельсінський декалог: припинила агресію на Донбасі, деокупувала Крим, вжила реальних кроків з врегулювання решти створених нею тривалих конфліктів на просторі ОБСЄ, а саме в Грузії та Молдові.
“У цьому ж контексті нагадую, що згідно з основоположними документами ОБСЄ, Російська Федерація зобов’язалася “не розглядати будь-яку частину регіону ОБСЄ як сферу свого впливу”, – зазначив міністр.
Голова МЗС вважає, що, незважаючи на незадовільний для Росії тиждень великої дипломатії, єдиним способом для росіян підтвердити відсутність намірів вирішувати проблеми силовим шляхом є продовження дискусії в усталених форматах, зокрема в ОБСЄ.
“Україна готова до подальшої тісної співпраці із Польським головуванням задля ефективного втілення порядку денного ОБСЄ після аналізу позицій держав-учасниць за підсумками засідання Постійної Ради ОБСЄ 13 січня”, – сказав він.
Україна також продовжить активну роботу з партнерами над втіленням комплексного пакету стримування Російської Федерації від нової хвилі війни в Європі, який вже почав діяти.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі та глава ОБСЄ Збігнєв Рау під час відкриття Постійної ради ОБСЄ заявив про те, що Європа зараз – ближче до війни, ніж будь-коли за останні 30 років.
Читайте також: Точок компромісу між НАТО і Росією дуже мало, – політолог