У Міністерстві закордонних справ України привітали угоду про припинення вогню між Ізраїлем і Ліваном. У відомстві назвали документ важливим кроком до повного миру, інформує FREEДОМ.
“Це важливий крок до миру та регіональної стабільності, який допоможе запобігти гуманітарній катастрофі в Лівані та сприятиме загальному зниженню напруги на Близькому Сході. Ми переконані, що повне дотримання сторонами взятих на себе зобов’язань матиме важливе значення для досягнення сталого миру”, — йдеться в повідомленні МЗС України.
Раніше угоду привітав президент США Джо Байден. Він наголосив, що США разом із Францією та іншими союзниками контролюватимуть повне припинення бойових дій.
“Це має стати постійним припиненням бойових дій. Тому, що залишилося від “Хезболли” та інших терористичних організацій, не буде дозволено знову загрожувати безпеці Ізраїлю. Американські війська не будуть розміщені на півдні Лівану. Це відповідає моїм зобов’язанням перед американським народом — не залучати американські війська до бойових дій у цьому конфлікті”, — заявив Байден.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що договір має відкрити нову сторінку у відносинах Ізраїлю та Лівану.
“Цього припинення вогню необхідно дотримуватися в довгостроковій перспективі, щоб відновити безпеку ліванського та ізраїльського народів, забезпечити безпечне повернення переміщених осіб обох країн, і відновити суверенітет Лівану. Припинення бойових дій дає ліванцям можливість почати, за підтримки своїх партнерів, довгострокове відновлення. Це також важливо і для Ізраїлю, оскільки дасть змогу жителям півночі країни повернутися до своїх домівок”, — сказав він.
Читайте також: Залишаються можливості для продовження конфлікту: умови перемир’я між ізраїльською армією і “Хезболлою” проаналізував експерт
Нагадаємо, 26 листопада Ізраїль і “Хезболла” досягли угоди про припинення вогню. Умови угоди передбачають, що підрозділи Армії оборони Ізраїлю покинуть територію Лівану протягом наступних 60 днів. “Хезболла” відводить свої формування на північ від кордону, а на кордоні Ізраїлю з Ліваном розміщуються 10 тис. ліванських військових. США та інші країни посилять боєздатність ліванської армії.