На тлі подій у Курській області Путін боїться дестабілізації в країні, — політолог

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

У зв’язку з наступом Збройних сил України (ЗСУ) у Курській області російський диктатор Путін зібрав своїх силовиків та губернаторів. Він заявив, що наступом на територію РФ Україна прагне покращити свої переговорні позиції. Військовою метою України, на думку Путіна, є спроба зупинити наступ російських військ на сході. А ось політичною метою назвав спробу дестабілізувати ситуацію всередині Російської Федерації. І саме цього він боїться найбільше. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Дмитро Левусь.

“Путін справді боїться дестабілізації ситуації в країні. Щобільше, намагаючись випромінювати цей свій “мачизм”, насправді він виявляє страх. Адже він чудово розуміє: для всіх стало очевидним, що РФ, яка веде агресивну війну в Україні, насправді виявилася не готовою до військових дій на своїй території”, — зазначив політолог.

Він звернув увагу, що на засіданні Путін постійно наказував губернатору Курської області не розповідати про військові події у регіоні. Тому що боїться, щоб інформація про ситуацію в області не поширювалася від офіційних осіб до народу та не загострювала увагу народу на реальному стані справ.

“Річ у тому, що Путін завжди заявляв: війна на території Росії неможлива. Згадайте його виступи на багатотисячних зборах. Він говорив: якщо хтось тільки перетне кордон Росії — буде жорстка відповідь, аж до застосування ядерної зброї. Але після курських подій усі побачили, що обіцянки Путіна — порожній звук”, — констатував експерт.

Він додав, що Путін дуже боїться, що першими на його бездіяльність відреагують російські військові.

“Не просто так Путін призначив керівником контртерористичної операції у Курській області голову ФСБ Олександра Бортнікова. Раніше Бортніков зарекомендував себе як ефективний менеджер під час криз, які загрожували внутрішній стабільності Росії. Водночас Бортніков — не військова людина і не знає всіх тонкощів військової справи. До чого це приведе — подивимося”, — резюмував Дмитро Левусь.

Читайте також: Курська операція є важливим етапом в історії — розбір Грабського

Прямий ефір