На стелі Донеччини встановили три новорічні ялинки — репортаж із фронтової області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На Донеччині триває оборона позицій. ЗСУ стримують противника, волонтери евакуюють мирне населення, а люди продовжують вірити, що залишати свій дім не доведеться. Про життя регіону розповіла воєнна кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.

На позиції українських захисників на Покровському напрямку мокрий і голодний лелека прийшов сам. Птах ледве тримався на ногах. Військовослужбовці прихистили, зігріли та нагодували Василя. А потім зв’язалися з волонтерами з проханням вивезти лелеку із зони бойових дій.

Уже вранці волонтер гуманітарної місії “Проліска” Євген Ткачов, який займається евакуацією, забрав птаха і передав зооволонтерам.

“Дуже багато тварин і птахів уже вивіз. Якщо з 2014 року, думаю, понад сотня буде”, — констатує волонтер.

Євген, як і сотні інших волонтерів, майже щодня ризикує своїм життям, привозячи мирним жителям гуманітарну допомогу. Також він допомагає евакуюватися тим, хто наважується виїхати із зони ризику.

Волонтер Олег Леонтьєв щойно повернувся з прифронтового Мирнограда, звідки вивіз людей. За кермом — у костюмі Санта Клауса, так хотів хоч трохи підняти людям настрій.

“Як би не було важко, але все одно доведеться їздити. Люди просять. Наступна поїздка перед самим Новим роком, бо там діти”, — зазначає Олег.

Зробивши пам’ятну фотографію на тлі стели при в’їзді в Донецьку область, Олег вирушає далі — у Дніпропетровську. Він не тільки вивозить людей, але й займається їхнім розселенням та облаштуванням в евакуації.

На стелі при в’їзді в Донецьку область у напрямку до Покровська щодня зупиняються сотні людей. Тут встановлено дві традиційні новорічні ялинки та третя — кована, з військовою тематикою, яку зробили бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.

На самій стелі складно знайти хоч сантиметр вільного місця — вся поверхня обклеєна бригадними шевронами. Поруч із ними українські захисники, які обороняють Донецьку область, залишають свої побажання і спогади.

“Звичайно, Новий рік хочеться зустріти з родиною вдома. Але якщо всіх відпустити додому, то хто триматиме оборону? Тому ми тут”, — констатує військовослужбовець ЗСУ Єгор.

Крім військових і волонтерів біля стели Донеччини можна зустріти і капеланів. Вони їдуть ближче до позицій, щоб відвідати солдатів. Їхнє завдання — підтримати бойовий дух тих, хто обороняє українські землі.

“У нас немає іншого вибору. Або ми їх, або вони нас. Але я свято вірю, що з нами Бог, і правда на нашому боці, тому — ми їх”, — наголошує капелан Євген.

На тлі прикрашеної стели на пам’ять фотографуються і жителі регіону. Вікторія — з тимчасово окупованої Волновахи. Разом із дитиною вона вже давно живе в сусідній області. На Донеччину приїжджає провідати близьких, та мріє повернутися додому.

“Донецька все одно залишиться моєю областю. У нас рідні там [у Волновасі] залишилися — і чоловіка, і мої. Хочеться вірити, що коли-небудь буде хоч проїзд туди”, — поділилася жінка.

На фронті час летить по-іншому. Тут ніхто не рахує дні до настання свят, але їх все одно чекають.

Евакуаційні групи бойових медиків — на цілодобовому чергуванні. Новий 2025 рік хлопці, до яких завітала знімальна група FREEДOM, зустрінуть у невеликому бліндажі.

“У ці дні хочеться дарувати подарунки, надсилати щось коханим людям, родині. І отримувати приємно. Ось ви нам подарували новорічну ялинку, хтось ще щось. Ось і свято. Навіть на війні намагаєшся не забувати про свята. Життя триває, і потрібно жити зараз”, — наголосив начальник евакуаційного відділення медичної роти 115-ї окремої механізованої бригади Микита.

2024 рік, що минає, на Донеччині мало чим відрізняється від попереднього. Сюди не перестали приїжджати волонтери, Сили оборони України так само стримують противника і борються за кожен сантиметр української землі. У регіоні не припиняється будівництво фортифікаційних споруд та евакуація мирного населення.

Читайте також: Масовані удари, евакуація, підземна школа та ялинка в метро: яким був 2024 рік для Харківщини (ВІДЕО)

Прямий ефір