На що очікувати Україні від саміту G7 в Італії — прогнози (ВІДЕО)

G7. Фото: gettyimages.com

Держави “Великої сімки” (G7) посилять тиск на Росію, пише видання Foreign Policy з посиланням на дипломатів міжнародного клубу. З 13 по 15 червня в Італії відбудеться зустріч лідерів “Групи семи”. Центральна тема — повномасштабна війна Росії проти України і допомога Києву, інформує FREEДОМ.

Європейський Союз продовжуватиме запроваджувати жорсткі санкції щодо Росії доти, доки вона не припинить порушувати Статут ООН, наголосив голова Європейської Ради Шарль Мішель напередодні саміту лідерів країн “Великої сімки”.

“G7 є твердим захисником системи, заснованої на правилах і глобальній співпраці. Незаконна війна Росії проти України — це пряма атака на цей порядок. Дозвіл Кремлю перекроювати кордони під дулом пістолета змінив би хід історії не тільки в Європі, а й у всьому світі. Саме тому ЄС підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно”, — із заяви Шарля Мішеля.

Напередодні саміту “Великої сімки” про повну підтримку України заявили президент США Джо Байден і президент Франції Еммануель Макрон.

“Тому що ми знаємо, що станеться, якщо Путіну вдасться підпорядкувати собі Україну. Ви знаєте, Путін не зупиниться на Україні. Йдеться не тільки про Україну. Під загрозою опиниться вся Європа. Ми не дозволимо цьому статися. Сполучені Штати твердо стоять на боці України. Ми підтримуємо наших союзників”, — запевнив Джо Байден.

“Ми ухвалили багато спільних рішень: дозвіл, який ми надали, щоб Україна могла завдавати ударів по агресорах, захищаючи свою територію, значні зусилля наших країн з озброєння, навчання та оснащення української армії. А в останні місяці ми ухвалили кілька фундаментальних рішень. Ми обговорили деталі війни. Ми знову зустрінемося з цього приводу на саміті G7, де, як ми сподіваємося, всі члени G7 знову погодяться взяти на себе зобов’язання надати Україні пакет у розмірі 50 млрд доларів”, — із заяви Еммануеля Макрона.

США пропонують “Великій сімці” надати Україні 50 млрд доларів допомоги, а витрати погасити за рахунок прибутку від російських заморожених активів. Білий дім хотів би, щоб у цьому брали участь не тільки Сполучені Штати, а й їхні союзники по G7, сказала міністерка фінансів США Джанет Єллен.

У Вашингтоні планують остаточно узгодити це питання на зустрічі лідерів “Великої сімки” в Італії. Утім, низка експертів вважає, що на узгодження піде кілька місяців.

“Слід очікувати, що найближчим часом схема почне реалізовуватися. І це важливо для України, оскільки це джерело необхідних коштів, які Київ якимось іншим чином отримати б не міг. Усі очікують насамперед на зустріч президентів України та Сполучених Штатів, а також на підписання договору про безпеку між Києвом і Вашингтоном, від змісту якого залежатиме теж багато чого”, — каже політолог Петро Олещук.

За інформацією Financial Times, президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден підпишуть двосторонню угоду про безпеку в кулуарах саміту G7 в Італії.

“Угода стане найзначнішою в серії договорів, які Україна уклала з країнами НАТО і які передбачають зобов’язання щодо довгострокової підтримки, включно з військовою підготовкою, обміном розвідувальними даними та економічною допомогою”, — з публікації Financial Times.

Згідно з проєктом комюніке майбутнього саміту країн G7, яке отримали журналісти Foreign Policy, лідери держав “Великої сімки” — США, Велика Британія, Франція, Канада, Італія та Японія — продовжать економічний і політичний тиск на Росію.

Йтиметься і про співпрацю Москви та Пхеньяна. Країни надішлють китайським банкам попередження про необхідність припинити сприяння Росії в обході санкцій.

Читайте також: Варіанти використання заморожених активів Росії на підтримку України обговорять на саміті G7

Прямий ефір