На сесії в ПАРЄ ухвалили три резолюції і порушили тему утримання в полоні цивільних українців — підсумки дня (ВІДЕО)

Літня сесія ПАРЄ. Фото: pace.coe.int

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала геноцидний намір РФ у знищенні української культурної спадщини та призначила спецтрибунал для Росії за воєнні злочини. У ПАРЄ сьогодні, 26 червня, — насичений день, а на порядку денному — Україна. Про те, як проходять голосування в ПАРЄ і день загалом, зі Страсбурга розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов.

На сьогоднішній сесії порушувалося практично протягом усього дня українське питання. Учасники сесії ухвалили три резолюції: перша стосується знищення культурної ідентичності, друга — про посилення санкцій, і третя — про порушення прав людини Російською Федерацією під час агресивної війни проти України. Йдеться, звісно ж, і про тимчасово окуповані території.

Авторами двох резолюцій є представниці української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук та Єлизавета Ясько, а третьої — делегація з Хорватії. Це дуже важливий сигнал, бо багато уваги приділяється й іншими делегаціями Європейського Союзу українському питанню, війні Російської Федерації проти України.

“Резолюція чітко доводить, що знищення культурної спадщини України, знищення нашої душі, нашого коріння — це не просто так, це — інструмент війни. Крадуть музейні об’єкти. Це все частина геноциду, кампанії проти України та українського народу. Так, убивають українців фізично, але й намагаються стерти ідентичність українську. Великий шматок рекомендацій стосується України, допомоги Україні в справі зацифрування всіх об’єктів культурної спадщини та музейних експонатів. Репарації по культурі. Частина категорій у реєстрі збитків буде присвячена культурі та культурній спадщині”, — зазначила членкиня української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

Окрім голосування за резолюції, сьогодні в ПАРЄ відбувався мітинг-зустріч, яка зацікавила багатьох. Тема зустрічі — зникнення цивільних українців, зокрема й журналістів. Від початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила близько 600 злочинів проти журналістів та ЗМІ в Україні, а саме 82 працівники ЗМІ були вбиті, 34 журналісти отримали поранення. Зафіксовано 14 зникнень представників ЗМІ та 25 журналістів незаконно затримано Російською Федерацією.

“За нашими даними, йдеться про сотні випадків, коли стосовно журналістів вчинялися кримінальні злочини з боку представників Російської Федерації. Тільки офіційно зафіксовано понад 600 злочинів, але насправді цифра набагато вища. На мій погляд, Російська Федерація використовує цивільних, яких незаконно затримують, незаконно судять. У їхніх діях немає жодної провини. І при цьому росіяни затримують масово і продовжують затримувати громадян України на тимчасово окупованій території нашої країни”, — заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи заявив, що довгострокова підтримка України, щонайменше, юридична, дипломатична гарантована.

“Ми єдина міжнародна організація, яка прийняла Україну до складу, що, звісно, дає нам змогу тепер робити подальші кроки, тому що Росія не входить в організацію і не може блокувати ухвалення важливих для України рішень. Одне з головних рішень, яке було ухвалено на останньому саміті країн-членів Ради Європи торік, — це створення міжнародного реєстру завданої шкоди, який допоможе громадянам, місцевій владі, регіональній владі, державним установам перерахувати всю шкоду, якої вони зазнали від війни. І це перший крок для створення механізму компенсації”, — звернув він увагу.

Завтра, 26 червня, очікується ще один дуже важливий день для України: буде зустріч щодо повернення українських дітей з тимчасово окупованих територій і з території Російської Федерації. Станом на сьогодні офіційно верифіковано близько 20 тис. дітей, яких утримує Російська Федерація.

Читайте також: ПАРЄ ухвалила три важливі резолюції для України: про що вони

Прямий ефір