Під час саміту НАТО у Вашингтоні Україна та Альянс затвердили Стратегічний огляд оборонних закупівель. Як зазначає українське Міністерство оборони, нові правила мають підвищити ефективність забезпечення Збройних сил України (ЗСУ) відповідно до євроатлантичних стандартів. У відомстві також наголосили, що партнери з країн НАТО вивчатимуть унікальний досвід України в організації закупівель і логістики в умовах війни, повідомляє FREEДOM.
Згідно з угодою, укладеною між Україною і НАТО, оборонні закупівлі України розвиватимуться за допомогою рекомендацій, викладених у Стратегічному огляді, відповідно до найкращих євроатлантичних практик.
“Стратегічний огляд оборонних закупівель містить 21 рекомендацію щодо підвищення ефективності забезпечення Збройних сил України (ЗСУ) як під час воєнного стану, так і в мирний час”, — пояснив директор департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський.
Ключові рекомендації огляду включають забезпечення сумісності оборонних закупівель України та НАТО, розвиток довгострокового планування в закупівлях, вдосконалення процедур укладення прямих угод та організації конкурсних закупівель, а також унормування рівня секретності оборонних закупівель.
“Основною цінністю Стратегічного огляду закупівель є те, що він має чіткі терміни реалізації, а отже, дасть змогу і українському суспільству, і міжнародним партнерам відстежувати успішність євроатлантичного розвитку України”, — пояснив Гліб Канєвський.
Серед важливих елементів розвитку оборонних закупівель, які містить огляд, варто виокремити провідну роль парламенту в питаннях цивільного демократичного контролю та механізму lessons-learned. Рекомендації мають двосторонню природу співпраці — партнери з країн НАТО також вивчатимуть унікальний український досвід організації закупівель та логістики в умовах відсічі повномасштабного вторгнення.
Робота над оглядом тривала з березня 2024 року після урочистої конференції в Люксембурзі, де було сформовано спільні експертні групи з представників уряду України, Північноатлантичного альянсу та Агентства НАТО з підтримки та закупівель.
Читайте також: Історичний договір про безпеку України: експерти проаналізували Ukraine Compact