Елементи Стратегії підтримки України з боку США можуть бути представлені на Вашингтонському саміті НАТО. Таку думку сьогодні, 5 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.
“Очевидно, що його елементи будуть представлені на саміті НАТО. Це ювілейний саміт, він проходить у Вашингтоні. Сполучені Штати Америки — країна, яка приймає цей важливий саміт НАТО, що функціонує вже 75 років, й сподіваємося, що вже серйозні речі будуть озвучені… І, власне кажучи, елементи цього плану, якщо не будуть оприлюднені в медіа, то я думаю, що з ним буде ознайомлене наше найвище політичне керівництво, наш президент буде на саміті, міністри оборони й закордонних справ”, — сказав він.
Левченко переконаний, що Україна буде втаємничена в деталі цього плану, оскільки він безпосередньо стосується закінчення розв’язаної Кремлем війни.
“Офіційний Київ має знати всі деталі, як розмірковує Вашингтон у напрямі того, як потрібно закінчувати цю війну, та в який спосіб надаватиметься подальша підтримка Україні у веденні боїв з оборони своїх кордонів і створенні умов, щоб російська армія повернулася на свої бази на території Російської Федерації, тобто на свою територію”, — вважає дипломат.
Він також нагадав, що Україна від саміту НАТО у Вашингтоні очікує конкретної допомоги українським збройним силам у боротьбі з агресором.
“Очікуємо рішення саме щодо того, як будуть постачати додаткові озброєння, фінансувати нові закупівлі або підтримку українського військово-промислового комплексу, щоб вироблялася зброя на території України. Тому що виклик, який кинув Путін вільному світу, дуже серйозний, він зухвалий, він нахабний. І якщо його залишити так просто, без рішучої відповіді, то, звісно ж, підуть інші агресивні дії щодо насамперед сусідніх держав, зокрема країн-членів НАТО. Тому на цей саміт певно є сподівання”, — сказав Левченко.
Читайте також: Яких конкретних кроків чекає Київ від саміту НАТО у Вашингтоні — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, Адміністрація президента США Джо Байдена повинна була представити Конгресу Стратегію підтримки України протягом 45 днів після ухвалення пакета допомоги на 61 млрд дол.