На Саміті миру міжнародна спільнота обговорить умови залучення РФ до переговорів, — президентка Швейцарії

Віола Амхерд і Володимир Зеленський. Фото: eda.admin.ch

Глобальний саміт миру, який відбувається у Швейцарії, має надихнути процес справедливого й тривалого миру для України на базі міжнародного права та Статуту ООН. Про це президентка Швейцарії Віола Амгерд сказала сьогодні, 15 червня, на спільному брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським, інформує FREEДОМ.

“Глобальна ситуація в світі складна, вона виходить за межі війни в Україні. Швейцарія виступає за мир та за діалог. Ми невелика, але глибоко інтегрована у світовий правопорядок країна. Як і інші країни, ми кровно зацікавлені у міжнародному правопорядку, що ґрунтуються на правилах та міжнародному праві. Статут ООН становить основу порядку, який спирається на правила. Російська агресія його порушила. Жителі охоплених війною регіонів страждають понад два з половиною роки. Ілюзія поваги до міжнародного права шкодить не тільки вам, а й у тривалій перспективі всім. Якщо ми хочемо спрямувати процес у напрямку миру, то для цього потрібно буде колись залучити й Росію. Це всім зрозуміло”, — сказала Амгерд.

За її словами, міжнародна спільнота може зробити внесок у підготовку простору для мирних перемовин.

Президентка Швейцарії зазначила, що вдалося забезпечити присутність не лише високоповажних учасників саміту, а й широку участь.

“Цілі конференції відомі. Ми хочемо надихнути процес до всеосяжного, справедливого й тривалого миру для України. На базу міжнародного права та Статуту ООН ми хочемо досягти загального розуміння можливих рамок для досягнення цієї мети. І ми хочемо обговорити, як і за яких умов у цей процес майбутнього миру може бути залучена також Росія”, — сказала вона.

Амгерд назвала три теми, на яких буде сконцентровано роботу саміту: ядерна безпека, продовольча безпека та людський вимір.

“Ці питання представляють глобальний інтерес, безпосередньо стосуються великої кількості країн й вже пропонувалися в різних планах щодо миру в Україні”, — заявила президентка Швейцарії.

Конкретно йдеться про безпечну експлуатацію всіх українських атомних електростанцій, про безперешкодний експорт базових харчових продуктів, зокрема через Чорне море, про обмін військовополоненими, про звільнення всіх затриманих цивільних українців, а також про повернення вивезених українських дітей.

Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.

Прямий ефір