На ринку праці дефіцит: причини кадрового голоду в РФ назвав Пендзин

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Російська Федерація відчуває дефіцит на ринку праці. Це пов’язано зі складнощами залучення трудових мігрантів, посиленням військово-промислового комплексу, а також високими виплатами військовим. Про це сьогодні, 5 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економіст Олег Пендзин.

“Російська Федерація виходила з подібного становища шляхом залучення трудових мігрантів з країн Середньої Азії. Але зараз, у зв’язку з міграційною політикою, яку проводить РФ, у зв’язку з тим, що в країнах ближнього закордоння почалося досить серйозне відродження їхніх власних економік, трудових мігрантів практично немає. Найбільшою мірою відчувається нестача робочих рук у сільському господарстві, сфері послуг, будівництві”, — розповів він.

Причинами дефіциту кадрів на ринку праці є не тільки зменшення мігрантів, а й також ВПК Росії та високі виплати військовим.

“Перегрів економіки стався у зв’язку з різким збільшенням фінансування військово-промислового комплексу. Таким чином створюється перекіс на ринку праці, який призводить до подібного божевільного дефіциту. Друга причина — це високі заробітні плати тих, хто підписує контракт зі збройними силами Російської Федерації. Навіть не стільки самі заробітні плати, скільки разова допомога”, — пояснив економіст.

Через війну Росії проти України російський ринок праці схильний до негативних змін, що призводить до нестачі кадрів.

“Подібна ситуація дуже сильно викривляє ринок праці. На сьогоднішній момент загальний обсяг безробіття в Російській Федерації становить 3,5%. Для такої економіки, як російська, нормальним є рівень безробіття на рівні 5%. Ми повинні розуміти, що завжди існує певна категорія громадян, які переїжджають з місця на місце, проходять перекваліфікацію, які не працювали та працювати не будуть”, — резюмував Пендзин.

Читайте також: Ринок праці для Росії — ключова проблема, що має накопичувальний характер, — Бураковський

Прямий ефір