На місці Росії сьогодні могли б бути більш адаптивні та конкурентні держави, — Подоляк

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Агресивність Росії обумовлена її цивілізаційним відставанням, свою нікчемність вона намагається компенсувати погрозами і атаками. Ця стратегія визначає всю історію існування Росії. Такою думкою в ефірі FREEДОМ поділився радник глави Офісу президента (ОП) України Михайло Подоляк.

Він зізнався, що для нього залишається загадкою, чому Європа цього не розуміла. Адже якби Росії дали розпастись у 1990-х, на її місці могли б з’явитися привабливіші країни.

“Для мене загадка — нерозуміння справжньої мети Росії після моменту розпаду Радянського Союзу та найактивніше бажання європейських країн інвестувати гроші в Росію, створювати з цього потужну країну і таким чином отримати те, що ми маємо сьогодні. Потрібно було дати Росії, скажімо так, пройти через повноцінну трансформацію на початку 1990-х, пройти через повноцінні злидні, пройти через повноцінне переосмислення власного способу життя, на частковий розпад перейти і таке інше. І тоді, напевно, сьогодні б на місці Росії були б інші держави, набагато адаптивніші, набагато конкурентніші”, — припустив Подоляк.

Читайте також: Розпад Росії неминучий: які регіони готові до виходу, розповів російський опозиціонер

Нагадаємо, на думку радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка, сучасне керівництво Європейського Союзу вже об’єктивно оцінює Росію.

Прямий ефір