На Красній площі затримали жінок через занадто великі бутерброди із червоною ікрою: огляд нових випадків репресій (ВІДЕО)

Гуліна Науманн. Скріншот: uatv.ua

Від початку повномасштабної агресії Росії проти України фігурантами кримінальних справ через антивоєнні протести стали понад 750 осіб, повідомляє правозахисний медіапроєкт “ОВД-Інфо”. Так, російським громадянам, які виступають проти війни, закидають хуліганство, вандалізм і застосування насильства до представників влади. Найпопулярніші статті — поширення так званих “фейків” про російську армію і “дискредитація” збройних сил РФ, інформує FREEДОМ.

У самому ж центрі Москви п’ятьох людей затримали за те, що вони фотографувалися з… бутербродами. Поки російських чоловіків десятками тисяч відправляють гинути на війні проти України, їхні співвітчизниці позують на камеру в стилі Slavic chic. 

Бізнесвумен Гуліна Науманн вирішила не відставати від інтернет-трендів і зробила фото з величезним бутербродом з ікрою просто на Красній площі. За це жінку та її подругу-оператора відвезли у відділення поліції.

Яке звинувачення пред’являть учасницям нового флешмобу на Красній площі — невідомо, проте в поліції їх уже запідозрили в проведенні несанкціонованої акції. 

За словами Гуліни, правоохоронців збентежив розмір бутерброда і кількість ікри в контейнері: її там було 14 кілограмів. Жінок протримали у відділенні три години, а потім відпустили. 

“Знімати поруч із Кремлем так багато ікри не можна. У країні ситуація шикувати забороняє. Знімати можна себе з маленькими шматочками бутерброда з ікрою. Надмірності прибираємо”, — написала Науманн у своєму Telegram-каналі.

Слідом за цими любительками ікри на Красну площу підтягнулися інші. Ще трьох москвичок затримали під час фотосесії. Щоправда, з’ясувалося, що розкіш у них підроблена. Але правоохоронці переконані — усе це спланована, хай поки що й незрозуміло — ким і навіщо? — акція протесту. 

“Нас забрали просто за бутерброд. За фото з бутербродом”, — каже учасниця фотосесії. 

На Красній площі регулярно затримують учасників різних акцій: екоактивістів, пікетувальників з антивоєнними плакатами, тих, хто виступає проти репресій і катувань або на підтримку політв’язнів. 

“Немає жодної системи стримувань і противаг проти того, що влада творить. І суди вбудовані в цю вертикаль і тільки допомагають владі здійснювати репресії, то ми можемо просто говорити про крах усього того, що пов’язано з правом у Росії. Тому з правами людини справи йдуть абсолютно погано, їх не дотримуються”, — акцентує адвокат, засновник правозахисних проєктів “Команда 29” і “Перший відділ” Іван Павлов.

Також у Росії небезпечно гуляти і їздити біля пам’ятників і монументів. До трьох років в’язниці загрожує уродженцю Киргизстану за дрифт перед пам’ятником загиблим у Другій світовій війні в Нижньовартовську — звинувачують у “реабілітації нацизму”. Справу завели за дорученням голови Слідчого комітету Бастрикіна.  

“За версією слідства, чоловік так проявив “явну неповагу з метою осквернення символів військової слави Росії, образи пам’яті захисників Вітчизни”. Затримали його 28 листопада, а зараз збираються депортувати з Росії”, — з повідомлення в Telegram-каналі “ЧТД”.

Потрапити під арешт у Росії можна і без машини, плаката чи ікри. 

На 10 діб заарештували москвича з інвалідністю за те, що він пальцем написав на засніженому турнікеті в парку “Горького” — “нет войне”. Дмитра Федорова затримали поліцейські на виході з парку. На нього склали протоколи про так звану дискредитацію армії та непокору поліції. 

За підрахунками інтернет-видання “Медіазона”, з березня 2022 року, коли ухвалили закон про дискредитацію російської армії, до судів надійшло близько восьми тисяч адміністративних справ за цією статтею.

Читайте також: Репресії на Північному Кавказі — кого переслідує Кремль (ВІДЕО)

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ Росії пропонує зобов’язати іноземців підписувати так звану угоду про лояльність під час в’їзду в країну, повідомляє “Медуза”. Автори законопроєкту пояснюють, що йдеться про договір між державою РФ з одного боку та іноземним громадянином з іншого.

Прямий ефір