На кордоні з Україною з’являться нові білоруські військові об’єкти — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: РБК

Державний прикордонний комітет Білорусі запланував у 2024 році на кордоні з Україною будівництво двох нових військових об’єктів, де розмістять підрозділи прикордонників. Про це повідомила моніторингова група “Білоруський Гаюн”, опублікувавши карту з місцем розташування запланованого будівництва, передає FREEДOM.

“Це не перший випадок абсолютно. Останнім часом, останній рік білоруси почали будувати на базі колишнього піонерського табору нову заставу. Тобто — ще пару загонів організовується. Це не обмежується тільки прикордонними загонами. Власне, Брестський полк ППО реорганізовано у два полки. Тобто, тепер ще й Рядопружанський полк з’явився. Хоча начебто вони перекривають одну й ту саму територію”, — прокоментував білоруський громадський діяч, організатор “Білого легіону” Сергій Бульба.

Один комплекс прикордонної застави планують побудувати в селі Карпівка Лоївського району Гомельської області. Підрозділ прикордонників існує тут з 2017 року і служить для охорони ділянки кордону з Україною протяжністю 29,5 кілометрів, що проходить річкою Сож.

Ще один комплекс прикордонної застави планується побудувати в селі Свіча Наровлянського району Гомельської області. Застава, створена “з нуля”, увійде до складу Мозирського прикордонного загону. У “Гаюні” підкреслюють, що в цьому районі розташована тільки одна застава Мозирського прикордонного загону — “Наровля”.

“Вибір Наровлянського району для будівництва застави не є випадковим, тому що зараз у районі знаходиться тільки одна застава Мозирського прикордонного загону — “Наровля”. Нова застава в н.п. Свіча стане дев’ятою за рахунком у структурі загону”, — поінформував “Гаюн”.

Напередодні Білорусь заявила про загрозу на кордоні з Україною.

“Сама поява в Білорусі оперативних двох напрямків — це реалізація так званої концепції так званого “Союзу держав”. Лукашенківська влада — вона нелегітимна. Вони самі незаконно захопили владу, тому вони дуже побоюються і постійно той самий комітет Держбезпеки Білорусі постійно лякає, що з українського боку можуть бути поставки якогось озброєння легально-нелегально. Тому потрібно все перекрити і максимально убезпечитися таким чином від. Ну білорусів же привчили, що ми нація партизан. То для того, щоб наші партизани не прокинулися, нас максимально обклали з усіх боків від можливих джерел надходження засобів виробництва для партизанів”, — зазначив Бульба.

Так, Державний прикордонний комітет республіки повідомив, що їхні прикордонники вживають заходів щодо додаткового прикриття державного кордону.

“Вони мабуть не остерігаються удару з українського боку, тому проводять свої роботи. І постійне підтримання на досить високому рівні працездатності всіх пропускних шляхів — залізничних, під’їзних рамп тощо, говорить про те, що Росія в перспективі розглядає варіант ще одного заходу з Білорусі на українські території. Але поки що для цього немає жодних підстав”, — заявив Бульба.

І водночас, сьогодні Лукашенко приїхав на нараду до білорусько-українського кордону. І після неї доручив військам повернутися в місця постійної дислокації. А ліквідували напруженість, за словами Лукашенка, нібито після значної ескалації обстановки на кордоні з Україною останнім часом, і на що білоруська сторона нібито “змушена була реагувати”.

Загалом із 2022 року тільки в Гомельській області разом зі згаданими вище заставами було побудовано, реконструйовано, анонсовано будівництво вже 9 прикордонних застав. Будівництво нових прикордонних застав на білорусько-українському кордоні відбувається також і в Брестській області.

Читайте також: Білорусь і Китай можуть співпрацювати як в економічній, так і у військовій сферах, — Попович

Прямий ефір