На КНДР треба продовжувати чинити тиск за співпрацю з РФ — думка експерта

Ігор Романенко. Фото: uatv.ua

КНДР (Корейській Народно-Демократичній Республіці, Північній Кореї) цікава співпраця з Росією насамперед через технології, які може отримати Пхеньян від Москви. Впливати на Північну Корею можна тільки санкціями, зокрема з боку США. Таку думку сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

Він зауважив, що Північна Корея навчилася виживати під час дії раніше запроваджених санкцій, і тому важелі впливу на Пхеньян не так просто підібрати.

“Але ніщо в цьому світі не є постійним, і той, хто працюватиме, отримуватиме результати. Я думаю, ця діяльність (робота з тиску на КНДР, — ред.) триває і з боку України, і наших союзників. Ми пам’ятаємо, як намагався в першу каденцію президент Трамп змінити ситуацію, зустрічався з Кімом, але оцінка системи підтвердила, що такий підхід навряд чи є раціональним”, — вважає Романенко.

На його думку, на КНДР країни Заходу мають знайти військово-політичні та економічні важелі тиску.

“У Трампа є спроба номер два. Для того, щоб щось намагатися змінювати, треба спілкуватися, підходити до цього з урахуванням минулого досвіду, з нових раціональних і прагматичних позицій. Тому будемо спостерігати ці обставини та сподіваємося, що тут будуть зміни. Причому покращення для України”, — висловив сподівання експерт.

Романенко звернув увагу, що Кім Чен Ин хоче отримати від Москви сучасні технології, які йому необхідні для будівництва підводних човнів, ракетобудування.

“Завжди є напрацювання, які є вже і в Китаї, і в Росії. Крім того, КНДР хотіла б отримати продовольство, тому що народ голодує. Також їй потрібне навчання солдатів, тому що ми бачимо, як корейці поводяться в бойових діях. Ну і гроші, як такі. Кім Чен Ин багато що може попросити у Путіна, і готовий йому допомагати натомість”, — резюмував він.

Читайте також: Виробництво дронів-камікадзе на території КНДР є взаємовигідним для Путіна і Кім Чен Ина, — військовий експерт

Нагадаємо, в поточному році Північна Корея, як очікується, подвоїть зусилля з розробки озброєнь. Оскільки 2025-й стане останнім роком п’ятирічного плану з розробки сучасної зброї — атомних підводних човнів, супутників-шпигунів і твердопаливних міжконтинентальних балістичних ракет. Ба більше, Пхеньян, імовірно, планує наростити постачання військ і зброї в Росію.

Прямий ефір