Мита ЄС на сільгосппродукцію з РФ і Білорусі можна назвати символічним жестом — думка експерта

Ілюстрація: gettyimages.com

Європейський Союз запровадив більш високі імпортні мита на деякі сільськогосподарські товари з Росії та Білорусі, зокрема й на зерно. Ці обмеження зроблять російську сільгосппродукцію неконкурентною на світовому ринку. Водночас, це навряд чи допоможе повністю зупинити імпорт російського на світовий ринок. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів аналітик “Центру досліджень продовольства і землекористування” (KSE) Валентин Литвинов.

“На більшість сільгосппродуктів, зокрема і зерно, які Російська Федерація експортує на світовий ринок, є орієнтовна ціна. Тому, навіть невелике підвищення мита робить цю продукцію неконкурентноспроможною на світовому ринку — її просто буде невигідно купувати за завищеними цінами”, — розповів Литвинов.

Водночас він зазначив, що РФ може субсидувати свій експорт. Крім того, вона зможе перенаправити експорт замість ЄС на інші ринки, наприклад, до Туреччини, Єгипту, Китаю.

“Потрібно не забувати, що підвищення мит — це всього лише санкції одного Євросоюзу. Це в принципі не повна заборона на російську продукцію. Тому Росія зможе її перенаправити на інші ринки. Я зазначу, що дане рішення ЄС — це жест більше символічний.  Бо насправді все це виглядало трошки як політична шизофренія. Коли однією рукою ЄС допомагає Україні, а іншою рукою — платить Росії за зерно, за газ, за добрива, за нафту. Або забезпечують “зерновий коридор” суднам із краденим українським зерном через територіальні води Греції. Можливо, після ухвалення мит ці нестикування буде припинено. І дійсно Євросоюз перестане платити Російській Федерації гроші за її аграрну продукцію”, — резюмував Валентин Литвинов.

Читайте також: Через допомогу Україні ЄС допомагає собі соціально-економічно, — Рейтерович

Прямий ефір