Мистецтво крізь призму війни: як художник Петро Бевза бачить перемогу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українського художника та скульптора Петра Бевза колеги по цеху називають людиною-оркестром. Архітектор за освітою, який писав кіносценарії, редагував журнали про мистецтво, створював арт-інсталяції. У відповідь на агресію РФ художник створює барвисті полотна один із них арт-проект “Сапсани”, передає FREEДОМ.

Він пише квіти, тварин та воду, але не став зображати війну.

“А навіщо писати війну? Війну пишуть наші воїни світла. Моє завдання їм допомогти, щоб вони світили далі”, — каже митець.

У те, що велика війна буде, не вірив до останнього. Новина про початок повномасштабного вторгнення застала художника хворого на вірус з температурою 24 лютого.

Через тиждень коронавірус відступив, і Петро разом із сином пішов записуватися до територіальної оборони. Там пообіцяли набрати пізніше. Дзвонять досі, сміється художник. За кілька днів російська ракета впала за десятки метрів від Петра, і він із сім’єю вирішив виїхати до Львова. Тим часом багато друзів митця приєдналися до сил оборони України, і Бевза захотів їх підтримати не лише фінансово, а й морально. Так з’явилось зображення білого Сокола.

Після публікації картини у соцмережах до Петра звернулися військові із проханням зробити шеврон. На плечі сокола Бевза сьогодні носить і аеророзвідка, і тероборона Києва, і один із одеських підрозділів. Пізніше картина з Білим Соколом стала основою циклу полотен із зображенням птахів. Першу виставку провели у січні у Львівській області.

За час повномасштабної війни Петро Бевза написав понад 20 сапсанів, кілька великих полотен та розписав бронеплиту українського захисника, яка врятувала йому життя. Частину виручених від продажу коштів художник передає на потреби української армії.

Прямий ефір