Коли дрони-камікадзе тільки-но з’явилися на фронті, українські військові не знали, як з ними боротися. Але поступово способів збити або зловити такий дрон почало з’являтися дедалі більше, а з кожною новою атакою до мети долітали все менше і менше “Шахедів”. Кореспонденти “Настоящего Времени” зустрілися з людьми, яких називають “мисливцями за “Шахедами”, і дізналися як вони працюють.
Сергій — командир 126-ї бригади ЗСУ. Раніше його підлеглі воювали на Херсонському напрямку, але щойно були відправлені з ротації на відпочинок, на Україну напали дрони-камікадзе. Завдання бригади, яким керує Сергій, — не пропустити ці дрони вглиб території країни, щоб вони не могли завдати удару по інфраструктурі чи житловим будинкам. Щоб це зробити, кулеметний взвод перекваліфікувався на зенітників і почав вчитися на ходу бити цілі, що летять.
Бригада Сергія мобільна: мешкають в одному місці, а на перехоплення можуть виїжджати за десятки кілометрів.
“Ось тут ми відпочиваємо, п’ємо каву, гріємось і чекаємо виходів”, — показують військові “базу” підрозділи. Вони кажуть, що очікування — це найскладніше, що є на війні.
У групі оперативний черговий, що цілодобово спостерігає за повітряним простором.
Бійці кажуть, що кожен такий виїзд емоційно дуже схожий на полювання. У людях негайно з’являється азарт, головним стає спіймати здобич. Зазвичай “Шахеди” запускають з боку Криму, вони летять групами по шість-сім штук. Але були випадки, коли одночасно вилітали близько п’яти десятків смертоносних дронів-камікадзе. Збивають їх бійці підрозділу Сергія за допомогою німецького кулемета MG-3 патронами калібру 7,62 мм. Цей кулемет дуже ефективний проти дронів саме завдяки своїй скорострільності: адже “Шахеди” летять досить швидко, і по них відразу треба випустити багато куль, щойно вони з’являться в зоні видимості.
“Усі цілі, що рухаються, — складні, — пояснює військовий з позивним Вульф. — Щоб влучити, треба наперед у декілька корпусів брати. Якщо ж ніч, то трасерами (трасувальними кулями) видно, куди стріляєш, приблизно”.
За весь час з початку застосування дронів-камікадзе російські військові запустили по Україні близько 400 “Шахедів”. Але лише 80 із них долетіли до мети, й то переважно в перші дні їх застосування. Інші 320 українські бійці зуміли збити.
Читайте також: Росіяни вночі атакували іранськими дронами Житомирську, Дніпропетровську та Запорізьку області