Мирний план для України та участь у ньому Китаю — дипломат назвав головну тему візиту Кулеби до КНР

Прапори Китаю та України. Ілюстрація: gettyimages.com

Візит голови Міністерства закордонних справ України Дмитра Кулеби до Китаю — формальність, яка була досягнута шляхом попередньо проведених переговорів. На порядку денному будуть двосторонні відносини, питання досягнення миру та закінчення російської агресії проти України, а також взаємодія у міжнародних організаціях. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів надзвичайний та повноважний посол України у Китайській Народній Республіці (1999-2001 рр.), співголова Українсько-китайської ділової ради Ігор Литвин.

“Наш президент неодноразово говорив про те, що Китай може значно вплинути на позицію Російської Федерації щодо припинення вогню. Але поки ми не бачимо жодних кроків з боку Китайської Народної Республіки в цьому плані, окрім теми загрози використання ядерної зброї”, — зазначив дипломат.

Він звернув увагу, що під час візиту Сі Цзіньпіна до Європи європейські лідери намагалися умовити лідера КНР посилити свій вплив на Москву та вплинути на перебіг війни у бік її якнайшвидшого закінчення. Однак з боку китайського лідера пролунали відмовки про те, що він робить все можливе в цьому напрямку.

Дипломат вважає, що темою обговорення глав МЗС країн також буде “мирний” план щодо України, запропонований китайською стороною ще у лютому поточного року.

“Україна неодноразово зазначала, що в китайському “мирному” плані є деякі положення, які справді могли б вплинути на наближення закінчення війни в Україні. Китай зі свого боку досі закликає до того, щоб не підливати олії у вогонь конфлікту та припинити постачати зброю Україні. Але це лицемірна позиція. Тому що досі Китай жодним словом не сказав про те, щоб Росія офіційно була названа агресором. Звичайно, Китай діє, виходячи з міркувань своєї державної безпеки. Але Китай жодним словом не сказав про те, що найпростіше рішення із закінченням війни в Україні — це виведення російських окупаційних військ з її території та повернення, природно, окупованих територій під юрисдикцію української влади”, — пояснив спікер.

Він зазначив: виходячи з цього, українські дипломати мають дуже серйозне завдання провести переговори таким чином, щоб Пекін, маючи свою чітку позицію, відмовився від своїх аргументів.

“Потрібно доводити аргументи з українського боку. Тому що це аргументи з боку держави, яка зазнала агресії, проти якої йде жорстока війна. Де повсюдно російською стороною порушуються правила ведення війни та здійснюються злочини проти народу України. Дипломатії потрібно донести позицію України й зробити так, щоб Пекін таки вплинув на Москву. Щоб вона припинила свій наступ, вивела війська, перестала обстрілювати наше населення, руйнувати нашу інфраструктуру, позбавляти людей життя. Це був би великий успіх для України”, — вважає Ігор Литвин.

Водночас він сумнівається, що Китай піде на розуміння аргументів з українського боку.

Читайте також: Китай не готовий відмовитися від західних ринків заради Росії, — економіст

Прямий ефір