“Мирні умови” Путіна відкидають мораль і здоровий глузд, — Салліван

Джейк Салліван. Фото: eda.admin.ch

Успіхом України і Швейцарії назвав Глобальний саміт миру радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, виступаючи сьогодні, 16 червня, на другого пленарному засіданні Саміту, інформує FREEДОМ.

Він привітав із цим президента Швейцарської Конфедерації Віолу Амгерд і президента України Володимира Зеленського.

“Ви зібрали 100 держав та інституції з різних частин світу, з усіх регіонів, які представляють людей звідусіль, і це показує, що є широка підтримка для справедливого миру”, — зауважив радник Білого дому з питань національної безпеки.

Він наголосив, що саміт визначив ядро того, який вигляд повинен мати мир.

“Це принципи Статуту ООН, принципи міжнародного права, принципи суверенітету, територіальної цілісності та неможливості завоювання однією нацією іншої. І Україна може спиратися на це, щоб пізніше вести переговори та забезпечити справедливий мир, який заслуговують люди України”, — сказав Салліван.

Радник з питань національної безпеки додав, що разом із цим робочі групи на Саміті надали імпульс практичним крокам, які можуть бути вжиті щодо продовольчої і ядерної безпеки, а також повернення українських дітей, викрадення яких Росією він назвав жахливими діями, які “мають бути засуджені, а діти — повернуті”.

Він також прокоментував “мирні ініціативи” Путіна, озвучені 14 червня, де той вимагає від України відмовитися не лише від окупованих, а й інших суверенних територій як умову для початку переговорів. А також вимагає роззброїтися, “аби потім Росія могла вести свою агресію знову”.

“Це безвідповідально. Це відкидає Статут ООН і просто здоровий глузд”, — заявив Джейк Салліван.

Він зазначив, що водночас Саміт миру пропонує візію такого світу, “в якому б всі хотіли жити”.

“Цей захід є важливим рубіконом на шляху до справедливого миру. Сполучені Штати Америки гордо йтимуть з Україною по цьому шляху до того моменту, як Україна переможе і мир переможе”, — запевнив радник Білого дому з питань національної безпеки.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація.

Читайте такожГлобальний саміт миру триває у Швейцарії — головне у включенні FREEДОМ з Бюргенштока (ВІДЕО)

Прямий ефір