“Мирні ініціативи” Трампа пов’язані з бажанням перемогти на виборах і отримати симпатії серед лідерів глобального Півдня — думка

Дональд Трамп. Фото: gettyimages.com

На сьогодні для Дональда Трампа дуже важливо знайти розуміння у своїй аудиторії. Він хоче перемогти вдруге на виборах і стати президентом США. Звідси і його “мирні ініціативи” стосовно російської війни проти України. Вони до миру жодного стосунку не мають, а пов’язані насамперед зі здобуттям симпатій усередині Америки та серед лідерів глобального Півдня. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 6 липня, висловив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

“На сьогодні для Трампа дуже важливо знайти розуміння у своїй аудиторії. Він хоче перемогти вдруге на виборах і стати президентом США. Відповідно, за аналітикою передвиборчого штабу, їхня потенційна аудиторія позитивно ставиться до мирних ініціатив. Тому Путін заявляє “мирні ініціативи” за своєю мотивацією, зовнішньою, а Трамп заявляє за внутрішньою мотивацією — через вибори”, — сказав Потапенко. 

Він наголосив, що ще невідомо, як відбудуться і завершаться вибори у США, як і те, хто увійде до команди переможця. 

“Будуть призначені нові радники. Найімовірніше, це будуть якісь зовсім інші люди. Радники з міжнародної діяльності, з нацбезпеки, новий держсекретар тощо. І, наскільки я розумію, Трамп узагалі хоче залучити зовсім інших людей, не з американського істеблішменту, з іншими поглядами. Тому які рішення вони можуть пропонувати і що може бути, поки що незрозуміло, оскільки на сьогодні навіть не сформована ця команда. Трамп ще не дожив до виборів, тим паче — до інавгурації”, — зазначив політолог. 

Тому нинішні його заяви, на думку політолога, це внутрішня політична риторика. Але яка викликає певний інтерес у країнах глобального Півдня.

“Там на Трампа дивляться як на людину, яка, за його словами, хоче припинити війну. Що теж додає йому певних симпатій. Коли закінчиться виборчий процес, буде новий президент Сполучених Штатів, будуть призначені чиновники, які займаються зовнішньополітичною діяльністю, тоді можна буде аналізувати щось за їхніми заявами. Наразі поки що ці заяви, які самі по собі дуже важливі, безумовно, до миру жодного стосунку не мають. Вони мають стосунок насамперед до виборів, пов’язані з отриманням симпатій усередині США і серед лідерів глобального Півдня”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Для чого Путін намагається видати себе за “миротворця”, пояснив політолог

Раніше експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов сказав, що під час дебатів в Атланті і лідер США Джо Байден, і експрезидент Дональд Трамп говорили з приводу війни в Україні, яку розв’язала Росія. Очевидно, що обидва політики хотіли би показати її завершення як успішний кейс. Але бачення у них дещо різне.

Прямий ефір