У Саміту є глобальна мета — мирне врегулювання війни в Україні та недопущення глобальної війни в усьому світі. У кожної делегації є своє бачення цього питання, і можливі шляхи досягнення можуть відрізнятися. Про це сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Також він пояснив, з якою метою на Глобальний саміт миру приїхали делегації з країн і міжнародних організацій.
“Хтось приїжджає беззастережно підтримати українську формулу миру, хтось приїжджає говорити про альтернативні сценарії. Хтось, можливо, навіть скаже, що обов’язково треба провести комунікацію з Росією, що, до речі, учасники й не відкидають. Але в будь-якому разі головне досягнення — Саміт миру — вже відбувся, хоч усе ще в дорозі, але це вже відбувається. І це показує, що Україна тримає ініціативу в цьому дипломатичному треку”, — зауважив Попов.
За його словами, Саміт миру не є засіданням керівного органу або якоїсь міжнародної організації, яка має свій статут і яка ухвалить рішення, обов’язкові для виконання її учасниками.
“Це декларація, спільна позиція, спільна оцінка і спільний заклик провідних країн світу до всього світу і, напевно, насамперед Російської Федерації. У фінальну декларацію, яку планують ухвалити, увійдуть в основному три пункти формула миру. Щодо них буде якась детальна інформація, як їх потрібно реалізувати”, — сказав експерт.
Попов вважає, що хоча в Саміті миру беруть участь близько 100 делегацій, не факт, що всі поставлять під декларацією свої підписи.
Читайте також: Нового “Будапешта”, який не дав нам жодних гарантій, не буде, — Єрмак на Саміті миру
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.
Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру