Справедливий, всеосяжний та міцний мир в Україні, заснований на Статуті ООН і міжнародному праві, має передбачати обмін військовополоненими та звільнення затриманих цивільних осіб, а також повернення примусово переміщених і депортованих українських дітей. Про це сьогодні, 1 квітня, виступаючи на пленарному засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі, заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДOM в Європі.
“Кількість можливих злочинів, скоєних у цій війні, просто не піддається осмисленню. Насильницьке переміщення і депортація українських дітей є одними з найтяжчих злочинів і грубим порушенням прав людини. Але наслідки для дітей в Україні також руйнівні”, — наголосила вона.
Каллас нагадала, що за даними організації Save the children, приблизно 4 мільйони дітей шкільного віку зіткнулися з перервами в навчанні з початку повномасштабної війни РФ проти України. Постраждали близько 4 000 навчальних закладів. Понад 10% освітньої інфраструктури країни повністю зруйновано.
“Атаки на медичні заклади поставили під загрозу життя дітей, зокрема з хронічними захворюваннями”, — доповнила вона.
Верховна представниця також акцентувала, що бойові дії призвели до зниження рівня народжуваності.
“Рівень народжуваності в Україні знизився на 30% під час цієї війни. Фактично він зараз один із найнижчих у світі. Росія руйнує сьогодення України, заперечуючи її майбутнє. Європейський Союз є частиною Міжнародної коаліції з повернення українських дітей. Ми зробимо все можливе, щоб повернути дітей у їхні сім’ї в Україні”, — розповіла Каллас.
Вона зазначила, що ЄС також запровадив санкції проти понад 70 осіб, відповідальних за депортацію та примусове переміщення українських дітей, а також за їхнє перевиховання та мілітаризацію.
“Кампанія Росії проти людського життя та гідності справді не знає меж. Ми також бачимо це в повідомленнях про насильницькі зникнення, катування, позасудові страти, сексуальне насильство щодо цивільних затриманих і військовополонених з боку російських збройних сил на окупованих територіях”, — наголосила Каллас.
Кая Каллас також нагадала, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна.
Читайте також: П’ятьох дітей вдалося повернути з ТОТ на підконтрольну Україні територію, — Лубінець
Нагадаємо, за даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, діти, які живуть на окупованих територіях, зазнають страт без суду і слідства, довільних затримань і тортур.
Читайте також: Росія не прагне миру, тому США мають посилити тиск, — Каллас