Миколаїв відновлюється після масованого ракетного удару — репортаж (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Наймасованіший обстріл від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну пережив Миколаїв у ніч на 15 жовтня. Російські окупанти випустили по місту сім ракет С-300. Одна людина загинула, 23 дістали поранення. У Миколаєві вже третій день ліквідовують наслідки цього удару. Про те, як живе місто зараз, розповідає FREEДOM.

Колись затишний ресторанний комплекс, міський ринок зі жвавими торговими павільйонами. Так вони виглядають зараз, після російської атаки.

Це Корабельний район Миколаєва. У ніч на 15 жовтня росіяни випустили по ньому одразу сім балістичних ракет. Унаслідок атаки загинула жінка, понад 20 людей дістали поранення. Основний удар припав на територію ринку. Тут жителі міста та комунальні служби вже третій день розбирають завали. Забивають фанерою розбиті вітрини та викидають згорілий товар.

“Ось спереду, де був удар — ударна хвиля склала, як картковий будиночок. Склалися всі повністю магазини. Тепер тут відновленню не підлягає нічого. Якщо робити, то тільки будувати заново потрібно”, — розповідає житель Миколаєва Ігор.

Ігор торгував на ринку сантехнікою. Тепер його бізнес повністю знищений. Син служить у ЗСУ, п’ять доньок — волонтери. Окрім зборів на тепловізори та РЕБи для української армії, діти підприємця організували новий — уже на допомогу батькові. Зараз Ігор допомагає сусідам по ринку — разом із волонтерами забивають вікна вцілілих магазинів.

На початку повномасштабного вторгнення РФ Корабельний був найнебезпечнішим районом Миколаєва. Найчастіше потрапляв під ракетні атаки. Саме тут було найбільше руйнувань і загиблих мешканців.

“Поки Херсон не звільнили, були постійні обстріли, в основному касетні. Тільки росіяни відійшли, у нас тихо два роки було. Зараз немає жодного сенсу сюди стріляти. У нас немає ні військових, ніякої техніки, нічого. Ось ці всі удари у нас по ринку — для того, щоб залякати народ. Але ми ж українці, ми не боїмося. Це тільки нас озлоблює все більше”, — зазначив Ігор.

Миколаїв став першим містом у світі, що використовує у водопровідній системі солону воду. Раніше вона надходила сюди з Херсона. Але в перші місяці повномасштабного вторгнення російська армія пошкодила водогін. Провести ремонтні роботи було неможливо і воду почали подавати з Бузького лиману. Вона вважається технічною. Набрати питну можна в пунктах, які розосереджені по всьому місту.

“Два роки вже. Тролейбус приїжджає — набираємо там. А так їздимо сюди, як вийде”, — розповідає житель Миколаєва Олександр. 

“У миколаївців у всіх так. До кого не прийдеш знайомих — купа баклажок стоїть”, — додає мешканка Миколаєва Галина.

Галина виїхала з прифронтового Херсона два роки тому. Увесь цей час мешкає в Миколаєві й практично щодня приходить сюди по воду.

“Страшно, звичайно. І “Шахеди” страшно, і “прильоти” страшно. Але нічого, переживаємо. Уже два роки не можу потрапити додому. Мої кажуть: “Приїжджай”, а в мене дитина — 11 років дівчинці. Якось страшнувато їхати в Херсон”, — розповідає Галина.

Біля центральної площі — парад техніки. Згорілі танки, САУ та БМП росіян, які так і не доїхали до Миколаєва. Ще рік тому ці вулиці були порожні. А зараз сюди приїжджають із Херсона та області, щоб згадати мирне життя. Але російські окупанти своїми ударами руйнують цю ілюзію. Безпечних місць в Україні немає.

Читайте також: Російські удари по портовій інфраструктурі України є цілеспрямованими терористичними атаками, — Плетенчук

Нагадаємо, вночі, 15 жовтня, російські окупанти атакували Миколаїв сімома зенітними керованими ракетами С-300/400 з території тимчасово окупованого Криму. Одна людина загинула, 23 дістали поранення.

Прямий ефір