Ми зробили перший відчутний крок до миру, — президент України у зверненні наприкінці 845-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Зараз — жодних пауз, ми зробили перший відчутний крок до миру. Про це сьогодні, 17 червня, під час вечірнього звернення наприкінці 845-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ

Президент повідомив, що заслухав доповіді військових щодо поточної ситуації на фронті.

“Передусім Покровський та інші напрямки на Донеччині. Також Харківщина. Вдається нашим силам поступово витісняти окупанта з Харківщини. Дякую за це кожному воїну, кожному підрозділу, які чітко виконують поставлені завдання. А особливо тим, які ще й поповнюють наш обмінний фонд російськими солдатами”, — сказав він.

Зеленський також зазначив, що на нараді верховного головнокомандувача обговорювалися питання щодо безпілотних систем, включаючи всі типи дронів, необхідних українській армії.

За його словами, відчутні сильні результати роботи Служби безпеки України, Головного управління розвідки, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії та Збройних сил України. 

“Зокрема, і щодо ударних дронів і щодо знищення техніки та іншої сили окупанта. Дрони — це той технологічний компонент, у якому в нас має бути перевага. І буде. Щодо деяких видів безпілотних систем українці — вже глобальний лідер. І це відчувається також і в перемовинах із нашими партнерами — багато хто зацікавлений у досвіді, який уже є в наших воїнів, та у техніці, яку ми виробляємо в Україні. Настане час — обов’язково допоможемо кожному з партнерів зміцнити безпеку розвитком також їхніх безпілотних сил. Українці вміють бути вдячними”, — наголосив глава держави.

Президент також провів нараду щодо результатів першого Глобального саміту миру та підготовки наступних кроків.

“Зараз — жодних пауз. Ми зробили перший відчутний крок до миру — у безпрецедентній єдності країн світу. Це успіх України, що вперше в нашій історії стільки лідерів, стільки держав зібралися заради України та заради миру”, — заявив він. 

Зеленський висловив слова подяки кожному, хто був представлений на Саміті миру. 

“Але мир — це завжди шлях. Потрібні нові кроки. І вони будуть. І ми вже готуємо. Дякую нашій команді. Готуємо приєднання держав до підсумкового комюніке саміту. Готуємо роботу груп за пунктами Формули миру, щоб держави могли об’єднатися заради чіткої конкретики, тих рішень і планів тих дій, які реально повертатимуть безпеку”, — сказав він.

“Фактично зараз уже маємо попередній графік роботи на літні місяці. Темп збавляти ми не будемо. Комунікацію з партнерами будемо зберігати такою ж активною, як і раніше. Україна ніколи не хотіла цієї війни. І природно, що найбільше прагне справедливого миру. І бачимо, що це можливо. Наближаємо мир”, — наголосив президент України.

Він також висловив подяку всім у світі, хто допомагає Україні.

“Пишаюся кожним, пишаюся кожною, хто б’ється заради України, хто захищає Україну на фронті, хто працює заради нашої держави та людей. Ця надзвичайна сміливість і відданість дають нам змогу працювати з абсолютно різними партнерами в умовах однакової поваги до справедливих інтересів України. Україна тепер має власну міцну суб’єктність”, — заявив Володимир Зеленський.

У заключній частині звернення глава держави зазначив про отриману сьогодні доповідь щодо Євросоюзу, зокрема про переговори щодо вступу. Він наголосив, що робота над важливим для України результатом продовжується.

Читайте також: Перший Глобальний саміт миру завершив роботу — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір