Ми зможемо досягти амбітної мети цього саміту лише якщо об’єднаємо наші сили, — Амгерд

Віола Амхерд. Фото: president.gov.ua

Останні 28 місяців дали зрозуміти, що війна в Україні має далекосяжні наслідки для міжнародного порядку, для тих, хто перебуває на територіях, безпосередньо зачеплених бойовими діями, та для життя мільйонів людей в усьому світі. Головна мета Саміту — це пошук шляху до миру. Про це сьогодні, 15 червня, під час відкриття Глобального саміту миру заявила президентка Швейцарії Віола Амгерд, повідомляє FREEДОМ.

“Звичайно, ми усвідомлюємо, що попереду нас чекає довгий шлях, ми не маємо жодних ілюзій, що досягнемо остаточного порозуміння на цьому саміті, але ми можемо наближатися до такого порозуміння: слово за словом, пропозиція за пропозицією, крок за кроком”, — сказала вона.

Амгерд зазначила, що всі екзистенційно зацікавлені в тому, щоб міжнародні відносини ґрунтувалися на правилах і повазі до міжнародного права і прав людини.

“Швейцарія є партнером миру та діалогу. Як нейтральна країна ми спираємося на традиції солідарності та добрих послуг. Гармонійне співіснування націй — це не просто благородна мета. Прагнення до справедливого та мирного міжнародного порядку є зобов’язанням, яке викладене в нашій Конституції. Щоб виконати цей обов’язок і вшанувати нашу традицію мій уряд прийняв прохання президента Зеленського про проведення цього саміту. Наша мета — запустити широко підтримуваний процес, в якому голоси з усіх куточків світу зможуть обговорити свої ідеї та погляди”, — пояснила президентка.

За її словами, найважливішими цілями Швейцарії є надихнути процес, що призведе до створення основи для всеосяжного, справедливого і тривалого миру для України на основі міжнародного права і Статуту ООН.

“І ми хочемо обговорити, як і за яких умов Росія може бути включена в цей процес. Важливо, що багато з нас використовують цей саміт, щоб висловити свою підтримку мирному процесу, процесу поза будь-якими збройними діями. Пошук шляху до миру вимагає наполегливості та волі, це вимагає зусиль з усіх боків. Ми зможемо досягти амбітної мети цього саміту лише якщо об’єднаємо наші сили та об’єднаємося, навіть у тих сферах, де наші позиції відрізняються. Тут, на Бюргенштоці, ми зробимо цей важливий крок, від нас залежить, щоб за ним послідував другий”, — акцентувала Амгерд.

Читайте також: У Швейцарії стартував Саміт миру — перші заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.

Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру

Прямий ефір